روش های لاغری موضعی بدون جراحی


اینکه افراد به دنبال لاغری و کاهش وزن خود هستند دلایل بی‌شماری دارد، لاغری موجب سلامتی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت میشود. برخی از افراد با وجود سنگین وزن بودن اندام متناسبی دارند، در حالی که برخی دیگر در نواحی خاصی مانند باسن، ران یا شکم اضافه وزن دارند.

جنسیت فرد، سن و سال، ژنتیک و شیوه زندگی افراد همگی در چاقی و تجمع توده چربی در نقاط مختلف بدن نقش دارند.

برای مثال، زنان نسبت به مردان درصد بالاتری از چربی در بدن خود دارند و بدنشان به ویژه در دوران بارداری، مستعد انباشت این چربی های اضافی در ران و باسن آنهاست.

با این حال، در دوران یائسگی، تغییرات هورمونی در بدن خانم ها می تواند باعث چاقی شکم آنها شود. از سوی دیگر، اضافه وزن و چاقی در مردان اکثراً از قسمت وسط بدن آنها شروع میشود.

چاقی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. لاغری موضعی راهی برای کاهش سریع توده چربی در قسمت های مختلف بدن است. در این روش اعتقاد بر این است که به کار انداختن ماهیچه و عضلات در مناطق مشکل دار بهترین راه برای سوزاندن چربی های انباشته شده در آن نقطه خاص است.

مزایای لاغری موضعی
بدون دوره نقاهت
بدون بیهوشی، برش یا زخم جراحی
عوارض جانبی بسیار ناچیز در اکثر بیماران
نتایج مثبت درمان موجب دلگرمی بیمار نسبت به این نوع درمان میشود
نتایج می تواند دائمی باشد به شرط اینکه بیمار وزن خود را حفظ کند.

آیا کاهش چربی بدون دخالت جراحی برای من مناسب است؟

برای بیمارانی که وزن ایده آل بدن خود را دارند یا نیازی به تغییر شکل در ناحیه ای خاص از بدنشان ندارند، درمان های بدون جراحی می تواند گزینه مناسبی برای کاهش توده چربی هایی باشد که نسبت به رژیم غذایی و ورزش مقاومند. از طرفی این شیوه بدون جراحی است و دوران نقاهت ندارد. با این حال، میباست انتظار واقع بینانه ای در مورد نتایج درمان بدون جراحی داشته باشیم.

درمانها و فناوری‌های لاغری موضعی

در لیست زیر شیوه های درمانی که مورد تایید سازمان جهانی غذا و دارو است و عموم این روش ها در سراسر ایران در دسترس هستند، تشریح شده است.

دستگاه مولد امواج صوتی دی-اکتور 100 (امواج درمانی)

امواج درمانی در ابتدا برای درمان آسیب ها و دردهای مزمن در مفاصل و ماهیچه ها استفاده میشد. با این حال، گزارش شده است که این نوع درمان تحرک ماهیچه ها را بهبود بخشیده و علایم سلولیت را نیز کاهش میدهد. این روش درمان غیر تهاجمی، نوعی درمان همه کاره است که برای شرایط مختلف مناسب است. از این روش معمولاً برای درمان سلولیت، درد مفاصل و بافت عضلانی، اختلال در نعوظ، صاف کردن پوست پس از لیپوساکشن یا سایر موارد دیگر استفاده میشود.

امواج درمانی چگونه کار می کند؟

امواجی با شدت بالا بافت اطراف ناحیه مورد نظر را مرتعش و گرم می‌کند و حباب‌ تولید می‌کند، این حباب‌ها در بین سلول‌های چربی قرار می‌گیرند، بزرگ می‌شوند و با انفجار ناگهانی امواجی را به سمت سلول‌های چربی ساتع می‌کنند که موجب شکستن غشای سلول چربی می‌شود. سپس چربی‌هایی که به حالت مایع درآمده‌اند، از طریق جریان خون وارد کبد شده، در آنجا پردازش می‌شوند و از طریق تعرق و سیستم گوارشی از بدن دفع می‌گردند.

کاویتاسیون التراسونیک اغلب بروی نواحی زیر انجام می شود:
شکم
قفسه سینه
پشت بدن
باسن
بازوها
نواحی ران
از بین بردن سلولیت با امواج درمانی

تحقیقات نشان داده است که ارتعاش یا امواج صوتی برای درمان پارگی بافت ها که منجر به ایجاد سلولیت میشوند مؤثر هستند.

امواج درمانی سه بعدی چه مزایایی دارد؟
صاف شدن تدریجی سطح پوست با کاهش قابل ملاحظه سلولیت
افزایش استحکام و کشیدگی پوست
درمان غیر تهاجمی
نیازی به بیهوشی نیست
بدون خطر عفونت
بدون جای زخم
بدون دوره نقاهت
رضایتمندی بیش از 80 درصد بیماران
مقرون به صرفه بودن درمان
بهبود سریع و آسان

کاویتاسیون

کاویتاسیون اولتراسونیک یا کاویتاسیون اولتراسوند یک روش درمان مختص زیبایی است که برای شکستن توده های چربی بدن شما استفاده می شود. این روش درمانی بسیار موثر و غیرتهاجمی است و جایگزین خوبی برای لیپوساکشن است.

کاویتاسیون چگونه کار می کند؟

کاویتاسیون اولتراسونیک با اتکا به تکنولوژی مافوق صوت، سلول های چربی را در هم میشکند.

امواج مافوق صوت به اعماق لایه های پوست شما ارسال می شوند و باعث ایجاد لرزش مخرب می شوند. سپس سلول های چربی شکسته شده و از لایه های پوستی شما جدا می شوند.

پس از چند روز، سلول های چربی جذب سیستم لنفاوی شما شده و از بدن دفع می شوند.

روش کاویتاسیون اولتراسونیک بسیار ساده است.

بسته به ناحیه بدن شما که تحت درمان هستید، ممکن است در روز ملاقات، پزشک از شما بخواهد که در مکانی خصوصی لباس هایتان را در بیاورید و بسته به موضعی که تحت درمان است روپوش کاغذی مخصوص بپوشید.

ممکن است پزشک با استفاده از الکل ناحیه مورد درمان را استریل کند و با استفاده از دستگاه سونوگرافی دستی به آرامی ناحیه مورد نظر در بدن شما را بررسی کند.

حین عمل ممکن است گرمای دستگاه را احساس کرده و صدای وزوز دستگاه را بشنوید. درمان معمولاً بین 40 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد.

کاویتاسیون التراسونیک اغلب در موارد زیر انجام می شود:

شکم
سینه
پشت بدن
باسن
صورت
گردن
بازوها
ران

مزایای کاویتاسیون چیست؟
کاویتاسیون التراسونیک بهبودی سریع دارد و عوارض جانبی آن نادر است.
وقت گیرترین بخش این فرآیند فقط پیدا کردن و مشورت با متخصص مجاز و ماهری است که تجربه انجام درمان را دارد.

عوارض جانبی کاویتاسیون التراسونیک

کاویتاسیون التراسونیک برای اکثر افراد یک درمان کم خطر محسوب می شود. عوارض جانبی شایع عبارتند از:

سرخی
کبودی
سردرد

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک فناوری غیرتهاجمی است که از سرمای شدید برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند. دستگاه پانل دار، بالای پوست در ناحیه درمان قرار می گیرد و دمای سرد را به زیر پوست منتقل می کند. دما به اندازه ای سرد است که فقط سلول های چربی را منجمد میکند و اساساً آنها را از بین میبرد. از آنجا که درجه انجماد پوست، ماهیچه ها و بافت عصبی از دمای مورد نیاز برای انجماد چربی پایین‌تر است، این بافت ها آسیبی نمی بینند.

کرایولیپولیز چگونه انجام می شود؟

این روش نسبت به ارزیابی اندازه و شکل رسوب چربی انجام می شود. ناحیه مورد نظر با مداد علامت گذاری مخصوص پوست مشخص می شود. بیماران در حین عمل هوشیار هستند.

از یک دستگاه دستی به نام اپلیکاتور برای انجماد لایه های چربی زیر پوست استفاده می شود. ابتدا از یک ژل برای محافظت از پوست روی ناحیه استفاده میشود. در مرحله بعد، برآمدگی چربی در دهانه اپلیکاتور مکیده می شود. با انجام مکش، کشش را احساس خواهید کرد. احساس سرمای شدید به همراه احساس احتمالی – گزگز، سوزن سوزن شدن، درد، گرفتگی – پس از 5 تا 10 دقیقه از بین میروند زیرا ناحیه حین خنک شدن، بی حس می شود. لایه چربی به تدریج تا دمای مورد نظر بین 30.2 تا 39.2 درجه فارنهایت سرد می شود.

درمان یک ناحیه تا یک ساعت طول می کشد. پس از درمان ناحیه، اپلیکاتور برداشته می شود. این ناحیه ممکن است به مدت 2 تا 3 دقیقه ماساژ داده شود تا به تجزیه سلول های چربی کمک کند.

مزایای کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز مزایای زیادی دارد:

نیازی به جراحی نیست.
یک روش کم خطر است. خطر عفونت وجود ندارد.
می توان آنرا به صورت سرپایی انجام داد.
بیماران قبل از انجام عمل نیازی به بیهوشی یا آرامبخش ندارند.
امکان درمان بیش از یک ناحیه از بدن در یک جلسه
اکثر افراد می توانند بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرند.
این روش را می توان در افراد با هر سنی انجام داد.
هیچ آسیبی به فیبرهای عصبی، رگ های خونی، ماهیچه ها و یا آسیب دائمی به پوست در ناحیه درمان وارد نمی شود.
سلولهای چربی آسیب دیده یا از بین رفته به طور دائم از بدن خارج می شوند.
افزایش عزت نفس بیماران به دلیل بهبود ظاهرشان.

مضرات کرایولیپولیز چیست؟
این احتمال وجود دارد که سطح پوست پس از بهبودی نامنظم باشد/صاف نباشد.
ممکن است به بیش از یک جلسه درمان برای دستیابی به نتیجه دلخواه فرد مورد نیاز باشد.
نتایج فوری نیست. از آنجا که سلولهای چربی به تدریج از بدن خارج می شوند، رسیدن به نتایج مطلوب بین 3 تا 6 ماه طول می کشد.

لیزر درمانی (اسکالپشور)

اسکالپشور یک درمان غیر تهاجمی مبتنی بر لیزر است که برای هدف قرار دادن و کاهش یا حذف چربی استفاده می شود. برای مردان و زنان و انواع مختلف تیپ های بدنی مناسب است.

این روش نوعی درمان غیر جراحی بوده و نیازی به برش یا بیهوشی ندارد. این یعنی حداقل درد و ناراحتی به همراه انجام سریع درمان بدون نیاز به دوره نقاهت.

لیزر درمانی چگونه انجام می شود؟

وقتی که درمان شروع شود، ابتدا احساس خنکی می کنید. خنک بودن به راحتی پوست در طول درمان کمک می کند. خنک کنندگی در کل درمان انجام می شود، در حالی که لیزر روشن و خاموش می شود، دمای سلول های چربی بالا میرود. اکثر بیماران گرمای عمیق و یا احساس سوزن سوزن شدنی را در طول درمان به طور متناوب احساس می کنند که عموماً به راحتی میتوان آنرا تحمل کرد. پس از اتمام درمان 25 دقیقه ای، می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید، زیرا هیچ دوره نقاهتی پس از درمان در این روش وجود ندارد.

درمان اسکالپشور را می توان روی شکم، دور کمر، پشت بدن، ران و زیر چانه انجام داد.

 

مزایای لیزر درمانی چیست؟
درمان معمولاً بدون درد است. بیماران فقط گرمای دستگاه را احساس می کنند
درمان برای هر ناحیه 25 دقیقه طول می کشد
نتایج اولیه در 6 هفته و نتیجه نهایی در 12 هفته قابل مشاهده است
نتایج دائمی میباشد بجز درافرادی که بعد از درمان وزنشان اضافه شود.

معایب لیزر درمانی چیست؟

گرمایش در حین درمان ممکن است باعث کمی خارش یا سوزن سوزن شدن شود، اما نیازی به بی حسی یا بیهوشی نیست.

پس از درمان، ممکن است کمی درد و سفتی در آن ناحیه تجربه کنید. همچنین ممکن است نواحی تحت درمان دچار کبودی شود. پزشک متخصص شما ممکن است توصیه کند که در هفته های بعد از عمل نواحی سفت را ماساژ دهید.

 

اسید دئوکسی کولیک تزریقی

با گذشت زمان، بسیاری از بیماران متوجه می شوند که سطح چربی زیر چانه آنها افزایش یافته و غبغب را ایجاد می کند. این حالت که چانه به شکل 2 تکه شده و به آن غبغب گفته میشود در مردان، زنان و همه نژادها و قومیت ها رایج است. برای بعضي از بيماران از بین بردن غبغب با رژيم غذايي و ورزش مشکل است و به دنبال گزينه هاي ديگري براي از بین بردن غبغب خود هستند.

اسید دئوکسی کولیک یک اسید صفراوی است که به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود و چربی های موجود درغذای ما را تجزیه و جذب می کند. اسید دئوکسی کولیک یک اسید تزریقی است که در بازار موجود است و این تزریق یک تزریق غیرجراحی است که توسط سازمان جهانی غذا و دارو مورد تأیید قرار گرفته و برای ترازکردن و بهبود ظاهرغبغب استفاده می شود.

 

تزریق چگونه انجام می شود؟

ابتدا پزشک گردن شما را معاینه می کند تا مشخص شود که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. در مرحله بعد، ناحیه مورد تزریق روی پوست شما مشخص می شود. ممکن است برای آرامش بیشتر قبل از عمل از داروهای موضعی یا بی حسی تزریقی استفاده شود. مقادیر کمی از ماده به صورت شبکه ای به بافت چربی تزریق می شود. بیماران برای اصلاح غبغب خود به 3 الی 6 جلسه درمان نیاز خواهند داشت. درمان با اسید دئوکسی کولیک تزریقی هر 4 تا 6 هفته یکبار انجام می شود. بافت چربی که در این روش تجزیه می شود به طور طبیعی طی چند هفته آینده از بدن خارج می شود.

 

آیا تزریق اسید دئوکسی کولیک دردناک است؟

بی حسی موضعی اغلب برای راحتی بیمار استفاده می شود. قبل و بعد از درمان، استفاده از یخ برای تسکین درد و تورم توصیه می شود. از مسکن های ضد درد مانند استامینوفن نیز میشود استفاده کرد.

مزایای تزریق دزوکسی کولیک اسید چیست؟
دارای تاییدیه سازمان جهانی غذا و د ارو برای رفع غبغب.
درمان شامل تزریق های متعدد زیر چانه، با استفاده از یک سوزن بسیار باریک است.
تزریق حدود 20 دقیقه طول می کشد. ممکن است از بی حسی موضعی نیز استفاده شود.
دوره نقاهت ندارد یا بسیار کم است. اکثر بیماران ظرف 2 روز به فعالیت کامل باز می گردند.
دستیابی به نتایج مطلوب برای بیماران معمولی به 2 تا 4 جلسه درمان هرکدام به فاصله 1 ماه از هم نیاز دارد.
سلولهای چربی تخریب شده با داروی کایبلا (Kybella) برگشت پذیر نیستند و نتایج درمان با رعایت وزن دائمی میشود.

معایب تزریق دزوکسی کولیک اسید چیست؟

وجود مقداری کبودی و تورم که تنها ظرف 2 هفته بهبود میابد.

بعد از تزریق ممکن است تا 30 دقیقه کمی بی حسی ایجاد شود

 

مزوتراپی

این روش از لاغری موضعی با تزریق محلول به پوست بسیار شناخته شده است. برخی از پزشکان برای افزایش اثربخشی این روش، شیوه های درمانی متعددی به آن اضافه می کنند.

مناطق قابل درمان با لیپولیز مبتنی بر تزریق عبارتند از:

قسمت فوقانی و تحتانی شکم
ران
بازوها
چربی زیر خط سوتین
دور کمر
غبغب
رسوبات چربی باقیمانده پس از لیپوساکشن
سلولیت

مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

در طول درمان، محلول مستقیماً به لایه های چربی و بافت همبند آن تزریق می شود. تزریق نسبتاً بدون درد است اگرچه برخی از بیماران استفاده از کرم بیحسی موضعی را ترجیح می دهند. این دارو یک واکنش شیمیایی در بدن ایجاد می کند تا دیواره سلولی چربی را سفت کرده و تجزیه بافت چربی را آغاز کند.

نتیجه هر تزریق طی سه هفته پس از درمان مشهود است. برای مطلوبترین نتیجه، چندین درمان، هرکدام با فاصله چهار تا شش هفته از یکدیگر مورد نیاز است.

تزریق شامل چه موادی است؟

مواد اصلی مورد استفاده شامل فسفاتیدیل کولین، مولتی ویتامین ها و سالین است. فسفاتیدیل کولین یک لسیتین طبیعی است که حاوی دو اسید چرب اشباع نشده (اسید لینولئیک- و آلفا لینولئیک) از گیاه سویا است.

فسفاتیدیل کولین (PPC) در واقع توسط خود بدن تولید می شود، اما فسفاتیدیل کولینی که بدن تولید میکند شامل اسیدهای چرب اشباع شده (اسید پالمیتیک، اولئیک و استئاریک) است. این ماده در غشای همه ی سلولهای بدن یافت می شود. به طور طبیعی، به عنوان مثال، این ماده در ریه های جنین در حال رشد از ماه چهارم به بعد مشاهده می شود. این ماده عملکرد مشابهی را به عنوان روان کننده در روده انجام می دهد تا از چسبندگی جلوگیری شود.

عوارض جانبی مزوتراپی

عوارض کوتاه مدت ناشی از تزریق موقتی بوده و ممکن است شامل کمی کبودی، درد و تورم باشد که در صورت نیاز قابل درمان است.

 

کاهش چربی یا لاغری با امواج اولتراسوند (امواج فراصوتی)

درکاهش چربی یا لاغری با امواج اولتراسوند از امواج صوتی بسیار متمرکز برای شکستن دیواره سلول های چربی در ناحیه درمان استفاده می شود، در نتیجه چربی داخل بدن آزاد می شود تا توسط خود بدن متابولیزه (تجزیه) شده و اندازه بافت چربی کاهش می یابد. امواج اولتراسوند (فراصوتی) از طریق پوست منتقل میشود و تغییرات فشاری سریع ایجاد می کند که باعث می شود سلول های چربی در حالی که بافت های اطراف صدمه ای نمی بینند، تجزیه شوند.

کاهش چربی با اولتراسوند (امواج فراصوت) چگونه انجام می شود؟

فناوری اولتراسوند سلول های چربی در ناحیه شکم را بدون آسیب رساندن به بافت اطراف هدف قرار می دهد. با تخریب دیواره های سلول های چربی، چربی به شکل تری گلیسیرید آزاد می شود. کبد شما تری گلیسیرید را دفع کرده و از بدن شما خارج می کند.

این روش معمولاً تا یک ساعت به طول می انجامد. پزشک شما ژلی را روی ناحیه مورد نظر قرار داده و یک کمربند مخصوص در اطراف شکم شما میبندد. سپس مبدل را روی ناحیه درمان قرار می دهند. مبدل امواج فراصوت متمرکز و پالسی را به عمق نیم یا یک سانتی متری زیرپوست میفرستد. این تکنیک می تواند بر غشای سلول های چربی فشار وارد کرده و باعث پارگی آنها شود. بعد از عمل، ژل باقی مانده از روی موضع پاک می شود و می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

فرکانس رادیویی برای کاهش چربی

لیپولیز از طریق فرکانس رادیویی روشی است که از فرکانس رادیویی برای گرم کردن چربی بدون تماس فیزیکی هرگونه جسمی با بیمار استفاده می کند. اپلیکاتور با فاصله یک سانتی متری از پوست گرما را منتقل میکند. سلولهای چربی گرم میشوند و این گرما تأثیری بر دیگر سلولهای پوست یا سایر ساختارها ندارد. متداولترین نوع لیپولیز با فرکانس رادیویی، ونکوئیش یا پیکرتراشی است.

مزایای کاهش چربی با امواج رادیویی

بزرگترین مزیت این روش این است که دوره نقاهت ندارد. می توانید بلافاصله مجدداً سر کار برگردید. نتایج پس از دو جلسه اول قابل مشاهده است.

نتایج در مناطق تحت درمان دائمی در نظر گرفته می شود.

درمان تقریباً سی دقیقه طول می کشد.

عوارض جانبی
قرمزی خفیف
مورمور شدن
گرما
حساسیت پوستی

نور قرمز درمانی

نور قرمز درمانی که با درمان با لیزر طیف ضعیف نیز شناخته میشود، یک روش درمان غیر تهاجمی است که می تواند در مطب پزشک انجام شود.

یکی از انواع رایج پیکرتراشی است و نوعی روش درمان غیر تهاجمی که میتواند سلول های چربی را بدون جراحی حذف کند.

درمان با نور قرمز چگونه انجام می شود؟

در این روش از لیزر کم تابش استفاده می شود که طول موج های قرمز، آبی و مادون قرمز را تقریباً 2.5 تا 5 سانتی متر داخل پوست شما ساطع می کند. این عمل لایه های چربی را که دقیقاً زیر سطح پوست شما قرار دارد، هدف قرار می دهد.

اگرچه مکانیسم مبهم و بحث برانگیز است، اما یک نظریه رایج این است که لیزر LLLT به طور موقت بخشی از غشای سلولی را تجزیه می کند. این به سلولهای چربی ذخیره شده اجازه می دهد تا از طریق فرآیند حذف طبیعی مواد زائد بدن کوچک شده و خارج شوند.

هنگامی که برای درمان با این لیزر مراجعه می کنید، یک متخصص آموزش دیده، لیزر را به مدت 10 تا 40 دقیقه در هر منطقه درمانی قرار می دهد. توصیه می شود برای نتیجه گیری مطلوب، حداقل 6 جلسه این درمان را انجام دهید.

نور قرمز درمانی با سلول های چربی چه می کند؟

درمان با نور قرمز علاوه بر تقویت سلول های شما با افزایش تولید ATP (آدنوزین تری فسفات- واحد اصلی انرژِی سلول)، بر چربی ها یا سلول های ذخیره کننده چربی نیز تأثیر می گذارد. تحقیقاتی مانند تحقیق در زمینه ی جراحی های چاقی که در سال 2011 منتشر شده نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور قرمز باعث ترشح تری گلیسیرید از سلول های چربی می شود که منجر به کاهش چشمگیر حجم بافت چربی می شود. اندازه دور کمر شرکت کنندگان در این تحقیق 4 هفته ای، 2.15 سانتی متر کاهش نشان داد.

دستگاه های ویبراتور (ارتعاشی)

فناوری جدیدی وجود دارد که بسیاری از مردم را قادر ساخته است تا در مورد اهداف و گزینه های کاهش وزن خود تجدید نظر کنند. امروزه اکثر مردم علاقه مند به کاهش وزن هستند، اما رژیم ها ی غذایی جوابگوی نیاز آنها نبوده است. خوشبختانه فناوری جدیدی توسط VibraSlim توسعه یافته است. این روش از سیستم ارتعاش کامل بدن برای کاهش وزن استفاده می کند. و مهمتر از همه اینکه به تحرک کمی از سوی شما نیاز دارد.

لاغری ارتعاشی چگونه کار می کند؟

احتمالا مدتی است که با لاغری از طریق لرزش کل بدن آشنا هستید، اما VibraSlim این موضوع را به سطح جدیدی برده است. مطالعات مختلف نشان می دهد که ارتعاش کامل بدن فواید زیادی دارد، از جمله افزایش متابولیسم و ​​هورمون های رشد. در برخی از مطالعات، افزایش میزان HGH یا همان هورمون رشد انسانی بیش از 300 درصد افزایش داشته است.

از آنجا که صفحه ارتعاشی دستگاه VibraSlim با فرکانس خاصی تنظیم شده است تا سلولهای چربی را از هم جدا کند، فوراً متوجه مزایای آن می شوید. بسیاری از افراد کاهش درد مفاصل و کمر را گزارش کرده اند. ارتعاشات همچنین به افزایش متابولیسم شما کمک می کند، زیرا ماهیچه های اسکلتی همه با هم فعال میشوند. وقتی این کار را با افزایش سهولت چربی سوزی برای تامین انرژی ترکیب کنید، کاهش وزن راحت تر از همیشه خواهد بود. شما می توانید گروه های مختلف عضلانی را به مدت 1 تا 2 دقیقه مورد هدف قرار دهید و در کمتر از 15 دقیقه یک تمرین کامل بدن را انجام داده باشید. اما این تازه شروع مزایای سلامتی است که میبینید. با انتشار بیش از 1000 گزارش تحقیقات پزشکی در مورد ارتعاشات کل بدن، فهرست مزایای آن همچنان در حال افزایش است. همه گزارش ها حاکی از افزایش استقامت، افزایش تراکم استخوان، کاهش درد کمر/مفاصل، کاهش فشار خون است.

مزایای اضافی

یکی دیگر از مزایای ارتعاش برای کاهش وزن این است که پوست شما را سفت می کند و بدن شما را تشویق می کند تا برای کاهش وزن به چربی سوزی روی آورد. فعالیت میکرو سلولی که صفحه ارتعاشی آن را شبیه سازی میکند، به بدن شما کمک می کند تا کلاژن بیشتری بسازد. این امر تأثیربسزایی بر سلولیت دارد و باعث سوختن و تبدیل شدن آن به انرژی بیشتر می شود.

درنظر داشته باشید کلینیک ها و مراکز زنجیره ای گرین لایف (رتبه 1 لاغری در ایران) میتوانند در زمینه لاغری و تغذیه به شما بسیار کمک کنند. برای اطلاع بیشتر با شماره های02134247با 120خط تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول:

آیا این درمان ها بی خطر هستند؟

بله، همه این درمانها غیر تهاجمی هستند، به این معنی که نیازی به جراحی نیست و این درمان ها عوارض جانبی ندارند.

دوره نقاهت بعد از درمان چقدراست؟

هیچکدام از این درمان ها دوره نقاهت ندارند و شما ظرف 2 الی 3 روز از تمام توان جسمی خود برخوردار خواهید بود.

بهترین دستگاه برای درمان من کدام است؟

بستگی به این دارد که چربی کدام قسمت بدن را می خواهید کاهش دهید. تا چه اندازه می خواهید چربی را حذف کنید

آیا کاهش چربی پس از درمان باز می گردد؟

خیر. این درمان چربی ها را از بین می برد و در بیشتر بیماران چربی باز نمی گردد اما رژیم غذایی سالم تر میتواند کمک بسزایی به عدم بازگشت چربی بکند.

درنظر داشته باشید کلینیک ها و مراکز زنجیره ای گرین لایف (رتبه ۱ لاغری در ایران) میتوانند در زمینه لاغری و تغذیه به شما بسیار کمک کنند. برای اطلاع بیشتر با شماره های۰۲۱۳۴۲۴۷ با ۱۲۰خط تماس حاصل فرمایید.

خدمات گرین‌لایف
آخرین مقالات