آر اف فرکشنال برای جای جوش

آر اف فرکشنال برای جای جوش
آر اف فرکشنال برای جای جوش

پوست انسان همواره یکی از مهم‌ترین اعضای بدن در رابطه با زیبایی است. پوست صورت در مقایسه با پوست بدن کمی حساس‌تر و نازک‌تر است، همین موضوع باعث شده تا در رابطه با مواد و محصولاتی که برای مراقبت از پوست استفاده می‌شود حساسیت بیشتری نشان داد. صورت و بدن بسیاری از افراد به دلایل مختلفی جوش می‌زند، اما چیزی که می‌تواند برای آن‌ها آزاردهنده باشد جای این جوش‌ها و ضایعات پوستی است.

چرا جوش می‌زنیم؟

جوش‌ها می‌توانند بنا بر دلایل مختلفی روی پوست صورت و بدن ظاهر شوند. در ادامه دلایلی را که منجر به جوش صورت و بدن می‌شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • تغذیه: غذاهای پرچرب و دارای کربوهیدرات بالا می‌تواند میزان جوش و آکنه صورت را افزایش دهد.
 • ژنتیک: ژنتیک می‌تواند یکی از عوامل موثر و مهم در جوش زدن باشد.
 • هورمون‌های نامتعادل: عدم تعادل در هورمون‌های جنسی و دیگر هورمون‌های بدن می‌تواند منجر به جوش صورت شود. در برخی از مواقع هورمون‌های بدن به دلیل استفاده از داروهای مختلف ممکن است نامتعادل شوند.
 • دوران بلوغ: تغییرات هورمونی و افزایش میزان هورمون‌های جنسی می‌تواند باعث جوش صورت در دوران بلوغ شود. این هورمون‌ها اگر کنترل نشوند می‌توانند چربی پوست صورت را افزایش دهند.
 • استفاده از لوازم آرایش نامناسب: مواد و محصولات آرایشی چرب و بی کیفیت می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به پوست صورت وارد کند.

درمان آر اف فرکشنال برای جای جوش

روش انجام
برای انجام این کار ابتدا ناحیه مورد نظر را با استفاده از کرم بی حسی، کاملا پوشش می‌دهند. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه ناحیه مورد نظر کاملا بی حس می‌شود و پزشک بعد از شستشو و ضدعفونی کردن، لیزر فرکشنال CO2 را آغاز می‌کند. پزشک در این روش سعی می‌کند تا امواج را به لایه‌های عمیق پوست صورت وارد کند. این گرم شدن پوست باعث ترمیم لایه‌های عمیق پوستی خواهد شد.

مراقبت های قبل از لیزر rf برای جای جوش

 • در سه ماه گذشته از لیزر جوانسازی صورت استفاده نکرده باشید.
 • در سه روز گذشته از کرم‌های ویتامین Cو A به صورت موضعی استفاده نکرده باشید.
 • بهتر است از یک هفته قبل از لیزر آر اف فرکشنال از لایه‌بردار استفاده نکنید.
 • دو هفته قبل از لیزر فرکشنال پوست صورت خود را در معرض دستگاه سولار یا حمام آفتاب قرار ندهید.

مراقبت های بعد از لیزر rf برای جای جوش

 • بهتر است تا پایان دوران نقاهت خود از رفتن به حمام آفتاب، سولاریوم، استخر و سونا خودداری کنید.
 • در صورت خارج شدن از خانه حتما از کرم ضدآفتاب با SPF مناسب پوست خود استفاده کنید.
 • در صورت تجویز هرگونه دارو و کرم ترمیم کننده‌ای از جانب پزشک معالج، حتما داروها را سر موعد مقرر خود استفاده کنید تا اثربخشی بیشتری داشته باشند.
 • به هیچ عنوان بعد از لیزر آر اف از آب گرم برای شستن صورت و دوش گرفتن استفاده نکنید، سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید.
 • از کشیدن پد لایه‌بردار، لیف و… روی صورتی که به تازگی لیزر آر اف انجام داده است جدا خودداری کنید.

عوارض آر اف فرکشنال برای جای جوش
به طور کلی تمام جراحی‌ها و عمل‌های زیبایی که مربوط به پوست صورت است با عوارضی چون التهاب، قرمزی، خونریزی خفیف، درد، سوزش و… همراه می‌باشد‌. این موضوع یک امر طبیعی است چون پوست صورت در مقایسه با پوست بدن کمی نازک‌تر بوده و همین امر می‌تواند باعث بروز حساسیت بیشتری شود.
به طور کلی لیزر rf برای جای جوش صورت عوارض شدیدی ندارد، تنها عوارض آن کمی التهاب و سوزش بعد از لیزر است.

آر اف فرکشنال برای جای جوش

هزینه و تعداد جلسات لیزر rf برای جای جوش

 تعداد جلسات لیزر آر اف فرکشنال برای جای جوش با توجه به شدت ضایعه پوستی برای هر فردی متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین برای گرفتن یک نتیجه درست، هر فردی به ۳ تا ۶ جلسه زمان نیاز دارد.
معمولا میزان هزینه لیزر آر اف فرکشنال برای جای جوش به نوع دستگاه آن، کلینیک مورد نظر و… بستگی دارد. بهتر است در جلسه مشاوره‌ای که قبل از انجام لیزر آر اف فرکشنال با پزشک خود دارید، در رابطه با این موضوع صحبت کنید.

آیا لیزر rf کاربرد دیگری دارد؟

دستگاه آر اف فرکشنال تنها برای از بین بردن جای جوش صورت استفاده نمی‌شود، از این روش درمانی برای درمان عارضه‌های پوستی دیگری استفاده می‌کنند. در ادامه با دیگر کاربردهای این لیزر بیشتر آشنا خواهید شد:

سفت کردن پوست صورت

یکی دیگر از کاربردهای لیزر آر اف فرکشنال استفاده از آن برای سفت کردن پوست صورت و درمان شل بودن آن است. در واقع از این روش برای لیفت پوست صورت بدون جراحی استفاده می‌کنند.

سفت کردن غبغب و ناحیه فک

یکی دیگر از استفاده‌های لیزر آر اف فرکشنال برای سفت کردن غبغب است. بعد از دو تا سه جلسه خودتان مشاهده می‌کنید که بخش غبغب شما پوست بسیار سفت و محکمی خواهد داشت.

درمان چروک‌های پوست صورت

لیزر فرکشنال آر اف روی درمان چروک‌های پوست صورت و چروک‌های اطراف چشم می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

درمان کننده غدد تعریق

بسیاری از افراد غدد تعریق فعالی دارند، یکی از کاربردهای لیزر فرکشنال آن است که از فعالیت بیش از حد غدد تعریق بدن جلوگیری می‌کند.

درمان ترک‌های پوستی

لیزر فرکشنال توانسته در درمان ترک‌های پوستی بسیار موثر عمل کند، شاید به طور کامل نتواند ترک‌های پوستی را از بین ببرد اما می‌تواند شدت آن‌ها را کمتر کند به طوری که روی سطح پوست خیلی کمرنگ دیده شوند.

بهترین روش برای درمان جوش و جای جوش چیست؟

با توجه به پیشرفت علم پزشکی، روش‌های بسیار جدیدی برای از بین بردن جای جوش بوجود آمده است. از بین این روش‌ها درمان با لیزر، میکرودرم ابریژن، آر اف فرکشنال، درماپن و سابسیژن از بهترین روش‌های درمان جوش و جای جوش شناخته شده‌اند.

کلام آخر

یکی از روش‌های از بین برنده جای جوش روی صورت لیزر rf است. این روش می‌تواند علاوه بر اینکه جای جوش‌های قدیمی را از بین ببرد، از بروز جوش‌های جدید جلوگیری کند. در بین روش‌های از بین برنده جوش صورت، لیزر rf برای جای جوش به عنوان یکی از بهترین روش‌ها شناخته شده است.

سوالات متداول

آیا در روش لیزر آر اف فرکشنال همانند دستگاه هایفو نیاز به ژل است؟

در این روش به هیچ عنوان از ژل استفاده نمی‌شود، تنها برای ناحیه مورد نظر از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند.

آیا از این روش می‌توان برای جوانسازی صورت استفاده می‌شود؟

یکی از روش‌های مطمئن برای جوانسازی پوست صورت لیزر فرکشنال است. این راه درمانی علاوه بر از بین بردن جای جوش می‌تواند منجر به جوانسازی پوست صورت شود.

آیا لیزر آر اف فرکشنال می‌تواند برای درمان جوش‌های چرکی هم موثر باشد؟

بله، این روش درمانی برای از بین بردن جای هرگونه جوش و ضایعه پوستی می‌تواند موثر عمل کند.

آیا لیزر فرکشنال آر اف هم همانند دیگر روش‌های جوانسازی پوست صورت دارای عوارض بسیاری است؟

به هر حال هرگونه عمل زیبایی عوارض خاص خود را دارد. لیزر فرکشنال آر اف هم همانند دیگر روش‌های جراحی زیبایی دارای عوارض کمی است.

کلینیک ها و مراکز زنجیره ای گرین لایف (رتبه ۱ لاغری و زیبایی در ایران) با بالاترین تکنولوژی و تکنیک ها در زمینه سلامت، پوست و مو است. همچنین می توانند در زمینه جوانسازی و زیبایی بسیار به شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۰۲۱۳۴۲۴۷ با ۱۲۰ خط تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی لاغری و زیبایی گرین لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی گرین لایف

آخرین مقالات