دستگاه آنالیز تشخیصی بدن

دستگاه آنالیز تشخیصی بدن
دستگاه آنالیز تشخیصی بدن

تکنولوژی انحصاری اینبادی باعث شـــده تـــا نتایج آنالیز دیگر به تخمین های تجربی وابسته نباشد. پارامترهایی مانند جنسیت و سن تأثیری در نتایج اندازه گیری ندارند و آنالیز به طور مستقیم با اندازه گیری امپدانس الکتریکی انجام می شود.

اینبادی ،آنالیز مستقیم بخش بخش اندام های بدن

تکنولوژی ثبت شـــده و انحصاری اینبادی با اندازه گیری امپدانس برای هر بخش مجزا یعنی دســـت ها، پاها و تنه ، باعث می شود تا اندازه گیری کاملا دقیق باشد.

اندازه گیری با چند فرکانس مختلف در بادی انالایزر اینبادی

دستگاه اینبادی از چندین فرکانس مختلف از 1 کیلوهرتز تا 1 مگاهرتز برای اندازه گیری آب داخل سلولی (ICW) و آب خارج سلولی (ECW) به طور مجزا استفاده میکند،و در نتیجه برای آنالیز آب و ترکیبات بدن افراد با توزیع آب نامتعادل مفید میباشد.

سیستم الکترود چهارقطبی تماسی هشت نقطه ای انحصاری 

تکنولوژی الکترودهای چهارقطبی با هشت نقطه تماسی،همچنین تکنولوژی اندازه گیری ولتاژ از شست دست Thumb Electrode) دقت اندازه گیری امپدانس را فوق العاده بالا می برد.

عدم استفاده از تخمین های تجربی برای انالایز بدن

تکنولوژی انحصاری اینبادی باعث شـــده تـــا نتایج آنالیز بدن دیگر به تخمین های تجربی وابسته نباشد. پارامترهایی مانند جنسیت و سن تأثیری در نتایج اندازه گیری ندارند و آنالیز بدن به طور مستقیم با اندازه گیری امپدانس الکتریکی انجام می شود.

 

دستگاه بادی آنالایزر یا بادی کامپوزیشن آنالایزر چیست؟

دستگاه آنالیز بدن دستگاهی است که فرد می ‌تواند برای اندازه‌گیری وزن و ترکیب بدن خود از آن استفاده کند. اصطلاح “ترکیب بدن” به درصد نسبی چربی، ماهیچه ، آب در داخل بدن و میزان ویتامین مینرال مورد نیاز  اشاره دارد. درک اینکه چقدر چربی و ماهیچه بدن را تشکیل می‌دهند می‌تواند یک ابزار مهم برای افرادی باشد که به دنبال پی‌گیری سلامت  خود هستند و یا ورزشکارانی که میخواهند وضعیت بدن و  پیشرفت خود را رصد کنند.

اینجا ما اطلاعاتی در مورد نحوه کار انواع بادی آنالایزر و اینکه آیا آن‌ها یک تخمین دقیق از درصد چربی بدن یک فرد را ارائه می‌دهند، فراهم می‌کنیم . همچنین به بررسی تفاوت تیپ های بدنی می پردازیم.
اندازه‌گیری چربی بدن افراد  می‌تواند به عوامل بسیاری از جمله کیفیت دستگاه و میزان هیدراته بودن شما بستگی داشته باشد.

در ادامه به بررسی انواع مدل های انالایزر بدن یا بادی انالایزر میپردازیم و نحوه کار و تفاوت کیفیت انها را بررسی میکنیم و انواع مدل های تیپ های بدنی و برگه نتایج اینبادی  و انواع بادی انالایزر اینبادی را معرفی میکنیم.

 

دستگاه آنالیز تشخیصی بدن
دستگاه آنالیز تشخیصی بدن

دستگاه بادی آنالایزر چگونه کار می کند؟

آنالایز بدن از آنالیز امپدانس بیوالکتریکی (BIA) برای تخمین درصد نسبی بافت ها و مواد مختلف در بدن استفاده می کنددر حالت کلی ما با استفاده از روشهای معمول قادر به اندازه گیری میزان چربی و آب موجود در بدن نخواهیم بود. BIA ایمپالس الکتریکی ضعیف را از طریق الکترود های موجود روی دستگاه به بدن  می‌فرستد . ایمپالسها با فرکانس های مختلف  از مقاومت بافت‌های مختلف و مواد برخورد می‌کند.
سپس نتیجه این فرکانس ها با استفاده از فرمول های پیچیده ریاضی با اطلاعات مربوط به سن ، ارتفاع و جنسیت و ژنتیک و بیماری هایو تیپ بدنی فرد  و بسیاری از عوامل دیگر خروجی تحلیل بدن  را در بر می‌گیرد . بادی انالایزر اینبادی مانند همه محصولات اینبادی میتواند این اطلاعات را از طریق گوشی هوشمند و یا ساعت هوشمند به صورت لحظه ای رصد و پیگیری نمایند. با توجه به قیمت مقرون به صرفه استفاده  بادی آنالایزراینبادی و سطح کیفی آن، استفاده از این دستگاه به صورت دوره ای به تمام افراد پیشنهاد خواهد میشود تا از وضعیت سلامت بدن خود اطمینان حاصل نمایند. همچنین تفسیر نتایج بدن و تعیین مسیر ورزشی و تغذیه ای توسط متخصص با این دستگاه قابل اجراست.

 

شرایط استفاده از دستگاه آنالایزر بدن چیست ؟

بهترین شرایط برای انالیز ترکیبات بدنی بستگی به دستگاهی که از آن استفاده میکنید دارد

یعنی دستگاه با توجه به تکنولوژی هایی که در آن به کار رفته میتواند عوامل متغییر را نادیده بگیرد یا اینکه عوامل خارجی روی آن تاثیر بگذارد
بادی آنالایزر اینبادی مانند سایر محصولات اینبادی به دلیل وجود تکنولوژی های پیشرفته خود تاثیر گذاری عوامل خارجی را در خروجی خود حذف میکند ،بنابر این شما میتوانید با بادی انالایزر اینبادی در هر زمانی با خیال آسوده ترکیبات بدن خود را آنالیز کنید
ولی برای سایر دستگاهها بهتر قبل از استفاده از این روش موارد زیر را در نظر داشته باشید:
2 تا 3 ساعت قبل از انجام تست بادی انالیز، از مصرف وعده های  غذایی خودداری کنید.
مصرف آب بیش از اندازه در نتیجه تست تاثیرگذار است. به مقدار زیادی نوشیدنی نخورید.
انجام ورزشهای سنگین تا چند ساعت قبل از انجام تست میتواند روی نتایج سایر دستگاهها تاثیر بگذارد.
وزن وسایل خارجی و یا شرایط هورمونی و قاعدگی در زنان، در نتیجه آزمون سایر دستگاهها ممکن است تاثیر گذار باشد ؛ بنابر این در دوران بارداری و قاعدگی انجام این تست توصیه نمیشود.

بهترین دستگاه بادی آنالایزر کدام است؟

وقتی بحث بر سر آنالیز بدن یا ترکیب بدن به عمل می‌آید , دقیق‌ترین نوع اسکن ممکن است اسکن DEXA باشد . DEXA پرتو ایکس با انرژی دوگانه , به شما نتایج دقیق درصد چربی بدن , جرم بدن لاغر , توده عضلانی اسکلتی را فراهم می‌کند و اغلب توسط متخصصان برای پیش‌بینی پوکی استخوان با اندازه‌گیری چگالی معدنی استخوان مورد استفاده قرار می‌گیرد
بنابر این بادی انالایزر اینبادی با 99% تشابه به دگزا بهترین عملکرد را در دنیا دارد.

دستگاه DEXA  چگونه کار می‌کند؟

ماشین DEXA با حداقل نوردهی در معرض تابش ، اشعه ایکس را در استخوان هدف قرار داده و یک اسکن کامل ۱۰دقیقه‌ای را انجام می‌دهد . جایی که یک اشعه ایکس منظم می‌تواند بعد از ۴۰ درصد از دست رفتن استخوان ، تغییرات در چگالی استخوان را نشان دهد ، DEXA تغییرات را به کوچکی ۱ درصد تشخیص می‌دهد – که آن را حساس‌تر و دقیق می‌سازد . این آمار به شما ایده دقتی را می‌دهد که ترکیب بدن و محتوای چربی با اسکن DEXA اندازه‌گیری می‌شوند .
این دستگاه برای هدف فراهم کردن یک آنالیز کامل و جامع از ترکیب کلی بدن شما از جمله درصد چربی بدن , وزن کلی بدن , جرم ماهیچه و بیشتر استفاده می‌شود .فرایندی که بیش از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد .

برگه نتایج اینبادی

همانند یک آزمایشگاه کامل
دستگاه های بادی کامپوزیشن انالایزر دقیق  اینبادی در بیش از 5100 مطالعه بالینی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند.
آنالایزر بدن اینبادی به دلیل جزئیات کامل درج شده در برگه نتایج مورد اعتماد حرفه ای ها در سراسر جهان.

در لینک زیر نتیجه ای از تجزیه و تحلیل ترکیبات بدن توسط دستگاه اینبادی 770 است.

جزئیات ارائه شده در این برگه در تمام بادی انالایزر های  اینبادی یکسان است.

 

تفاوت BMI با BMR در بادی انالایزر چیست؟

BMI

فرمول محاسبه BMI یا شاخص توده بدنی عبارت است از تقسیم وزن (کیلوگرم) بر قد (متر) به توان ۲. این شاخص تنها نشان دهنده سطح چربی بدن بوده و قادر به تشخیص میزان سلامت یا چاقی فرد نمی‌باشد. البته این روش قطعی نیست و معایبی نیز دارد. مثلا به استخوان بندی و میزان عضله‌های فرد در این روش اهمیتی داده نمی‌شود، در حالی که همانطور که می‌دانیم ممکن است یک کیلوگرم عضله و یک کیلوگرم چربی وزن یکسانی داشته باشند، اما حجم عضله کمتر و چگالی آن بیش از چربی است.

BMR

BMR یا Basal Metabolic Rate  یعنی سوخت و ساز بدن جهت انجام کار و زندگی. بدن انسان همواره و در تمامی شرایط، حتی در هنگام خواب و استراحت، در حال سوزاندن کالری می‌باشد. زیرا که تمامی سلول‌ها، بافت‌ها، و نیز ارگان‌های بدن انسان، برای انجام فعالیت‌های طبیعی خود نیازمند به صرف انرژی می‌باشند.

کلینیک ها و مراکز زنجیره ای گرین لایف (رتبه ۱ لاغری در ایران) دارنده دستگاه های اورجینال لاغری موضعی دارای بالاترین تکنولوژی در زمینه سلامت، زیبایی و لاغری است. همچنین می توانند در زمینه کاهش وزن و زیبایی بسیار به شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۰۲۱۳۴۲۴۷ با ۱۲۰ خط تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی لاغری و زیبایی گرین لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی گرین لایف

آخرین مقالات