مزایای مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری و مزایای استفاده از مزو

 

بسیاری از ما دچار توده ها و برآمدگی هایی از چربی های بد شکل و یا سلولیت در بدن خود هستیم. در حال حاضر، یک راه حل برای این مشکل وجود دارد. در آب کردن چربی ها بوسیله مزوتراپی، چربی های موضعی و سلولیت به صورت موضعی مورد هدف قرار می گیرد. این روش نسبت به لیپوساکشن بسیار کم تهاجم می باشد و به آرامی بافت چربی را با استفاده از ترکیبات حلال چربی آب می کند. بدن به طور طبیعی پس مانده های چربی را در طی ۳ تا ۴ هفته دفع می کند.

 

مزوتراپی لاغری و لاغری با مزو

جایگزینی برای لیپوساکشن

مزوتراپی در زمینه تناسب اندام به عنوان جایگزین مناسبی برای اعمال جراحی مثل لیپوساکشن می‌تواند به کار برود. با مزوتراپی می‌توان چربی شکم، چربی‌های موضعی کنار ران و پهلو و غبغب را از بین برد. با کشف دارویی که حل‌کننده چربی است محققان متوجه شدند با تزریق آن در بافت چربی، چربی حل می‌شود و از بین می‌رود ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوزهای زیاد از این ماده استفاده شود که بالطبع عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت بنابراین فقط در نواحی کوچک باید مصرف شود. معمولا افراد چاق به دنبال روش‌هایی آسان و بی‌زحمت برای کاهش وزن هستند. این روش تاثیر غیرمعقول و معجزه‌آسا برای کاهش وزن ندارد بلکه یک تاثیر منطقی و محدود دارد.

مساله بسیار مهم در کاهش وزن به روش مزوتراپی این است که بیمار باید شاخص توده بدنی (BMI) زیر ۳۰ داشته باشد تا بتواند از مزوتراپی در زمان چاقی موضعی استفاده کند چنانچه این عدد زیر ۲۵ باشد، یعنی فرد وزن طبیعی دارد و نیازی به رژیم غذایی ندارد و اگر این عدد بین ۲۵ و ۳۰ باشد بیمار باید در کنار رژیم غذایی از روش مزوتراپی استفاده کند.

 

در کاهش چربی‌های اضافه بدن معمولا آثار درمانی بعد از حدود ۸ ـ ۳ جلسه قابل مشاهده خواهد بود و نتایج درمانی در کاهش وزن تا زمانی باقی خواهد ماند که فرد رژیم غذایی خود را ادامه دهد.

 

 

مزایای آب کردن چربی ها بوسیله مزوتراپی

با استفاده از تزریق مواد حل کننده چربی در مناطق هدف، ما می توانیم بدون جراحی های وسیع، به تناسب اندام دست یابیم.
■ نیاز به بیهوشی وجود ندارد
■ دوره استراحت کوتاه مدت، بازگشت سریع به کار و فعالیت های طبیعی
■ مقرون به صرفه در مقایسه با جراحی

 

مزوتراپی برای آب کردن چربی ها چگونه عمل می کند؟

مزوتراپی شامل تزریقات کوچکی از مواد آلی، معدنی و آنزیممی باشد که برای حل کردن بافت چربی موضعی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش بسیار موثر است. درمان از یک سری تزریق های کوچک به بافت های چربی موضعی تشکیل شده است. در حقیقت لاغری با مزو و روز مزوتراپی یک روش برای لاغری سریع چربی ها محسوب میشود.

 

نتایج

مزوتراپی روشی بسیار عالی برای صاف کردن پوست و از بین بردن چاقی های موضعی است. شما می توانید نتایج را معمولا بعد از ۳ تا ۸ جلسه درمانی به دست آورید. این عمل در مدت زمان خیلی کم در مطب انجام می گیرد و هر گونه عوارض جانبی مانند مختصر کبودی، خارش و درد خفیف گذرا خواهد بود. در بیشتر بیماران بین ۳ تا ۷ سانتی متر از سایز کمرشان کم خواهد شد.

 

تاریخچه درمان

مزوتراپی بیش از نیم قرن سابقه دارد و در طول ۲۰ سال گذشته، پزشکان آمریکای جنوبی، آفریقای جنوبی و اروپا با موفقیت روش مزوتراپی را در صدها هزار نفر از بیماران استفاده کرده اند.

 

مناطق درمان

مناطقی که به این نوع درمان بهترین جواب را می دهد ( البته در کسانی که اضافه وزن خیلی زیادی ندارند ) بافت های چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش است. این مناطق شامل: شکم، پهلوها، پشت بازوها، خارج رانها و محل بال (منطقه پشت، درست در کنار زیر بغل) می باشد. مزوتراپی همچنین برای بهبود و صاف کردن پوست و کوچک کردن لیپوم ( غده های چربی ) کاربرد دارد.

 

 

مزوتراپی ، که گاهی اوقات “لیپو مایع” نامیده می شود ، فرایندی برای شکستن غشای چربی زیرین و ساختارهای آن با تزریق پروتئین ها و آنزیم های طبیعی است. بدن سلول های چربی نابود شده را متابولیزه می کند. کبد از بعضی از چربیها استفاده می کند ، برخی توسط سلولهای دیگر هضم می شوند و کلیه ها باقیمانده را دفع می کنند. چندین لایه چربی در طی یک سری از جلسات درمانی ذوب می شوند ، که تعداد آنها بستگی به نیاز شما دارد. بیشتر بیماران اندازه یک تا سه سایز شلوار را از دست می دهند و با ورزش و حفظ رژیم غذایی سالم می توانند این نتایج را حفظ کنند. مزوتراپی همچنین می تواند سلولیت را با از بین بردن بافتهای همبند که پوست را روی چربیهای بدن نگه می دارد ، درمان کند و ظاهر ”پوست پرتقالی” را از بین ببرد. اگرچه معمولاً در طی چند روز ورم و تورم وجود دارد ولی این روش درد حداقلی دارد. با این وجود ، می توانید بلافاصله پس از مزوتراپی فعالیتهای طبیعی خود را از سر بگیرید.

بسیاری از ما در مناطقی از بدن که می خواهیم آن را کاهش سایز بدهیم چربی اضافی داریم. تجمعات چربی می توانند در صورت و بدن ایجاد شوند که خلاص شدن از آن دشوار است. داشتن یک سبک زندگی سالم با داشتن یک رژیم غذایی و ورزش مناسب ممکن است برای از بین بردن چربی در مناطق سرسخت مانند گردن و صورت کافی نباشد. در نتیجه این می تواند ناامید کننده باشد ، اما یک روش آسان برای از بین بردن این چربی بدون انجام عمل جراحی وجود دارد.

 

مزوتراپی لاغری را امتحان کنید

مزوتراپی یک روش غیر جراحی ایمن و مؤثر است که می تواند چربی های ناخواسته را از بین ببرد. این روش در فرانسه ابداع شده و از سال ۱۹۵۲ مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر مزوتراپی مورد تأیید FDA است و توسط بسیاری از افراد در ایالات متحده استفاده می شود. مزوتراپی می تواند سلولیت را بهبود ببخشد ، ذخایر موضعی چربی را از بین ببرد ، کاهش وزن را تشدید کند و مزایای آن را برای جلوگیری از روند پیری اثبات شده است. این روش شامل تزریق مخلوطی از ویتامین ها ، مواد مغذی و مواد معدنی به بدن است. این مواد در لایه ای از چربی که به مزودرم معروف است ، زیر پوست تزریق می شوند. سپس ویتامین ها و سایر مواد تزریقی، بافت چربی را حل می کنند و وارد جریان خون می شوند. بدن به محض ذوب شدن چربی به طور طبیعی آن را دفع خواهد کرد. این کارهمچنین می تواند به حل شدن بافت های غالباً فیبری که باعث سلولیت می شود ، کمک کند و ظاهر پوستی صاف تری ایجاد کند.

 

سلولیت مشکلی رایج است

تنها روش اثبات شده برای از بین بردن سلولیت در بدن ، مزوتراپی است. سلولیت افراد در هر سنی ، حتی افراد جوان را تحت تأثیر قرار می دهد ، و اغلب به صورت توده یا برآمدگی روی پوست ، به ویژه قسمت پشتی ران ها ظاهر می شود. برخی آن را به شکل ظاهری پنیر کاتیج یا پوست پرتقال تشبیه می کنند. اکنون به سرعت می توانید از شر سلولیت خلاص شوید. مزوتراپی می تواند این مشکل را از بین ببرد زیرا تزریق علت اصلی سلولیت را هدف قرار می دهد. شدت های بسیاری از سلولیت وجود دارد که می تواند بر تعداد جلسات درمان مورد نیاز تأثیر بگذارد. سلولیت مرحله ۰ زمانی تلقی می شود که به هیچ وجه هیچ سلولیت قابل مشاهده ای نباشد. مرحله اول سلولیت وقتی است که هیچ سلولیتی در هنگام ایستادن یا دراز کشیدن قابل مشاهده نیست ، اما در صورت چین خوردن پوست می توان بافت را مشاهده کرد. مرحله ۲ سلولیت هنگامی است که سلولیت هنگام ایستادن قابل مشاهده است اما در هنگام دراز کشیدن پدیدار نیست. مرحله ۳ سلولیت زمانی است که سلولیت هنگام ایستادن و دراز کشیدن دیده می شود. مرحله سلولیت بر نوع و تعداد درمان های مزوتراپی تأثیر می گذارد.

اگر بیمار به دنبال یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم باشد ، اثرات مزوتراپی حتی می تواند بهتر شود. بیماران اغلب پنج تا هفت جلسه درمان دارند و با وزن خود یا اندازه گیری سایز از دست رفته می توانند نتیجه را مشاهده کنند. بسته به بدن و سطح سلولیت بیمار ، هر جلسه درمان می تواند شامل تزریقات متعددی داشته باشد. نتایج کاهش وزن می تواند متفاوت باشد ، اما برخی مراجعین تقریباً ۴۰۰ الی ۵۰۰ گرم در هفته از دست می دهند! یکی دیگر از مزایای مزوتراپی این است که نسبتاً بدون درد است و انجام آن زیاد طول نمی کشد. تقریباً هیچ زمان نقاهت و ریکاوری وجود ندارد و بیمار قادر است پس از انجامآن کار یا فعالیتهای منظم خود را از سر گیرد. برای این روش احتمال برخی از عوارض جانبی وجود دارد که می تواند رخ دهد ، اما در مقایسه با نتایج مفیدش، آنها حداقل هستند.

 

خطرات

ممکن است بعد از تزریق، تورم در بعضی از بیماران احساس سوزش جزئی ایجاد شود. تورم می تواند در هر محل عمل از یکی دو روز تا پنج روز ادامه داشته باشد. درد می تواند در محل تزریق رخ دهد و در صورت انجام هر تزریق خطر عفونت وجود دارد. اگر تغییر رنگ پوست رخ دهد ، نمایی شبیه به لایه برداری شیمیایی ایجاد می کند که خیلی سریع مشکل خودش حل شده و برطرف می شود . عوارض منفی غالباً رخ نمی دهد ، اما در صورت ایجاد باید توسط بیمار به پزشک اطلاع داده شود.

مزوتراپی در بیشتر بیمارانی که تحت درمان قرار گرفته اند مؤثر است. نتایج دائمی ست و برای تمام عمر ماندگار است. یکی دیگر از مزایای مزوتراپی هزینه آن است. این جلسات درمانی در ایران می تواند حدود ۲۰ الی ۵۰ دلار هزینه داشته باشد و با احتساب نیاز به چندین جلسه درمانی هنوز هم ارزان تر از روشهای لیپوساکشن می باشد.

 

سوالات پر تکرار:

 

س: مزوتراپی چیست؟

پاسخ: مزوتراپی جایگزین غیر جراحی برای لیپوساکشن است که باعث کاهش چربی و سلولیت در مناطق ناخواسته می شود. مزوتراپی تکنیکی است که در سال ۱۹۵۲ توسط دکتر میشل پیستور اختراع شد و در آنجا دارو به “مزودرم” یعنی لایه چربی زیر پوست تزریق می شود.

 

س: آیا مزوتراپی و مزو لاغری ایمن است؟

پاسخ: از آنجا که هرگز مطالعه منتشر شده ای صورت نگرفته است ، ما فقط می توانیم از تجربیات بیماران دیگر وام بگیریم. ما می دانیم که در ۵۰ سال گذشته ، بیش از ۱۸۰۰۰ پزشک در سراسر جهان (از جمله اروپا ، آمریکای لاتین و آسیا) از مزوتراپی در کارهای خود برای اهداف مختلفی استفاده کرده اند ، از جمله کاهش وزن ، کاهش وزن هدفمند و نقطه ای ، رفع سلولیت، ریزش مو ، رفع چین و چروک و صدمات ورزشی. تاکنون هیچ نتیجه منفی در مقالات پزشکی گزارش نشده است. دکتر کاظم محقق بیش از ۱۰ سال است که در معالجه بیماران با مزوتراپی نتایج خوبی را گرفته است.

 

س: مزوتراپی چگونه کار می کند؟

پاسخ: در داروهای مورد استفاده در مزوتراپی به طور طبیعی پروتئین ها و آنزیم هایی وجود دارند که غشای سلول چربی و ساختارهای آن را تجزیه می کند و چربی ها را در کنار هم نگه می دارد. چربی از بین رفته سپس توسط بدن متابولیزه می شود و بعضی از آنها مجدداً توسط کبد استفاده می شوند ، برخی متابولیت ها توسط سلولهای دیگر هضم می شوند و بقیه توسط کلیه ها دفع می شوند. در طی یک سری از جلسلت درمانی با فواصل هفتگی تا ماهانه ، چندین لایه چربی از بین می رود.

 

سلولیت توسط باندهای بافت پیوندی ایجاد شده است که پوست را نگه می دارند و چربی را به دام می اندازند و بنابراین اثر “پوست پرتقالی شدن” ایجاد می کنند. در فرمول سلولیت ، داروهای مورد استفاده به از بین بردن باند بافت همبند و ذوب چربی به دام افتاده کمک می کند و ظاهری صاف و یک دست ایجاد می کند.

 

س: تفاوت بین مزوتراپی و لیپودیزولو چیست؟

پاسخ: مزوتراپی و لیپودیزولو از این نظر مشابه هستند که هر دو روش برای رفع چربی از تکنیک تزریق استفاده می کنند. مزوتراپی اولین بار در سال ۱۹۵۲ اختراع شد. لیپودیزولو یک مفهوم جدید است. تفاوت این دو در فرمول ذوب چربی آن می باشد. هر دو آنها مؤثر هستند ، بنابراین دکتر محقق مزایای هر دو را در فرمول خودش لحاظ می کند.

 

س: چه مناطقی با مزوتراپی قابل درمان است؟

پاسخ: تقریباً هر ناحیه که دارای چربی است را می توان درمان کرد، از جمله زیر چشم و چانه ، بازوها ، قفسه سینه ، شکم ، دستگیره های عشق (پهلوها) ، باسن و ران. سلولیت نیز قابل درمان است.

 

س: به چه تعداد جلسه درمانی نیاز دارم؟

پاسخ: در هر منظقه از ۱ تا ۱۰ جلسه درمان. بسته به منطقه مورد نظر و اهداف درمانی ، تعداد آنها متفاوت خواهد بود.

 

س: آیا تزریقات مزوتراپی دردناک است؟

پاسخ: از آنجا که علاوه بر بی حسی موضعی قوی از سوزن های کوچک و نازک استفاده می شود (شبیه سوزن های طب سوزنی) ، اکثر بیماران متوجه تزریق نمی شوند.

 

س: بعد از تزریق چه احساسی دارم؟

پاسخ: بیشتر بیماران در منطقه تحت درمان احساس درد ، گرما و تورم خواهند کرد. این معمولاً ۱-۵ روز طول می کشد. اکثر بیماران نیازی به مصرف هیچگونه داروی ضد درد ندارند ، اما در صورت نیاز معمولاً استامینوفن کافی است.

 

س: آیا نیاز به گرفتن مرخصی دارم؟

پاسخ: خیر. این روش تقریباً بدون نقاهت است و بیشتر بیماران می توانند در همان روز یا روز بعد به کار خود برگردند. انتظار می رود که بیماران بتوانند فعالیتهای روزمره عادی از جمله ورزش خود را از سر بگیرند.

 

س: آیا نیاز به رژیم خاصی دارم؟

پاسخ: هیچ رژیم غذایی خاصی لازم نیست. یک رژیم غذایی کم نمک برای محدود کردن تورم بعد از درمان توصیه می شود. همچنین به بیماران توصیه می شود روزانه ۶-۱۰ لیوان مایعات بنوشند تا چربی های شکسته شده را سریعتر دفع کنند.

 

س: چه کسی می تواند مزوتراپی داشته باشد؟

پاسخ: بزرگسالان بین ۱۸ تا ۷۵ سال و خوب از نظر سلامتی ، کاندیدای مزوتراپی برای کاهش وزن ، کاهش وزن نقطه ای و کاهش سلولیت هستند.

 

س: آیا کسی هست که نتواند مزوتراپی کند؟

پاسخ: بیمارانی که باردار هستند و یا شیر می دهند ، بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده ، هرگونه سرطان فعال ، هرگونه عفونت فعال یا بیماری پوستی یا هرکسی که سیستم ایمنی سرکوب شده داشته باشد ، نباید مزوتراپی انجام دهد. بیماران با سابقه سكته مغزی ، بیماری های قلبی ، دیابت كنترل شده یا لخته شدن خون باید قبل از انجام عمل با پزشك اصلی خود مشورت كنند.

 

س: چه نتیجه ای را باید انتظار داشته باشم؟

پاسخ: نتایج مزوتراپی در سایز و نه در وزن بررسی می شود. اگرچه بیماران چند کیلو وزن خود را از دست می دهند ، اما اکثر بیماران به طور متوسط به ​​اندازه ۱-۳ سایز شلوار را از دست می دهند. نتایج به بیمار بستگی دارد. برای سلولیت کاهش چربی وجود دارد و همچنین پوست به طور قابل ملاحظه ای ظاهری صاف تر پیدا می کند.

 

س: آیا نتایج من دائمی خواهد بود؟

پاسخ: تا زمانی که فرد یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشد و ورزش کند ، کاهش چربی دائمی خواهد بود.

 

س: چرا باید لاغری با مزو را به عنوان روش جایگزین لیپوساکشن در نظر بگیرم؟

پاسخ: مزوتراپی جایگزینی ایمن و با حداقل تهاجم برای لیپوساکشن فراهم می کند. هیچ جراحی وجود ندارد ، بنابراین هیچ اسکار و خطرات بیهوشی عمومی وجود ندارد ، درد بسیار کمتر و کبودی کم خواهد بود. در مقایسه با لیپوساکشن خطر عوارض جدی مانند عفونت یا آسیب عصبی بسیار کمتر است. بعلاوه ، بیمارانی که تحت مزوتراپی قرار می گیرند ، عملا هیچگونه دوره نقاهت ندارند و این امر به آنها اجازه می دهد زندگی پرمشغله خود را از سر بگیرند.

 

س: آیا مزوتراپی توسط FDA تأیید شده است؟

پاسخ: مزوتراپی مورد تأیید FDA نیست و استفاده از آن آف لیبل محسوب می شود. با این حال ، داروهای منفرد مورد استفاده در کوکتل برای استفاده منفرد توسط FDA تأیید شده است. به عنوان مثال ، فسفاتیدیل کولین phoshotadylcholine ، یک عنصر مهم در مزوتراپی برای از بین بردن چربی ، به عنوان یک درمان داخل وریدی برای تجزیه آمبولی چربی در جریان خون توسط FDA مورد تأیید است. از داروهای مزوتراپی در همراهی هم برای اهداف آف لیبل استفاده می شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که از داروهای دیگر برای مقاصد آف لیبل استفاده شده است. به عنوان مثال ، در سال ۱۹۹۰ بوتاكس توسط FDA تنها برای كنترل اسپاسم عضلانی در پلك و گردن تأیید شد ، اما بیشتر پزشكان از آن برای كنترل چین و چروكهای صورت استفاده می كردند. سرانجام بوتاكس در سال ۲۰۰۲ تأييدیه FDA را براي استفاده در حیطه زیبایی دریافت کرد.

 

س: هزینه مزوتراپی چقدر است؟

پاسخ: هزینه مزوتراپی بستگی به مناطق تحت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز دارد. با مشاوره حضوری ، دکتر کاظم محقق قادر خواهد بود تقریباً تعداد سرنگ های لازم برای دستیابی به نتایج مورد نظر برای شما را تعیین کند. این می تواند هزینه کلی را تعیین کند.

 

مزوتراپی چربی، روشی جادویی برای رهایی از چاقی

مزوتراپی لاغری چیست؟

 

مزوتراپیو مزو لاغری در دنیا

توضیحات مزوتراپی

درنظر داشته باشید کلینیک لاغری گرین لایف (رتبه 1 لاغری در ایران) میتوانند در زمینه لاغری و تغذیه به شما بسیار کمک کنند. برای اطلاع بیشتر با شماره های02134247 با 120خط تماس حاصل فرمایید.

خدمات گرین‌لایف
آخرین مقالات