چگونه با خوردن میوه لاغر شویم؟

چگونه با خوردن میوه لاغر شویم؟

لاغری با میوه ! چه حرفها! مگه میشه!!! این حرفها واقعا صحت دارد یا تخیلاتی بیش نیست!؟؟؟ اما پیش از اینکه به این بپردازیم که خوردن میوه موجب چاقی می‌شود یا لاغری ، به سایر رفتارهای جانبی خودمان نگاهی بیندازیم تا درک بهتری از این مسئله داشته باشیم.

دکتر من میوه زیاد میخورم! نمیدونم چرا چاق میشوم؟

همانطور که میدانید هر میوه ای کالری مشخصی دارد و علاوه بر کالری، یک شاخص بسیار مهم دیگر گلایسمیک ایندکس یا شاخص گلوکز میباشد که از کالری مهم تر میباشد و در مقاله دیگری به بحث راجع به آن پرداخته ایم. از لحاظ عوام میوه ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: میوه هائی با قند بالا مثل: موز آناناس انگور خربزه و میوه هائی با قند پائین مثل: خیار سیب پرتقال.در واقع میوه هائی با شاخص گلوکوز بالا و میوه هائی با شاخص گلوکوز پائین.

حقیقت این است که در مورد میوه شما باید به دو مسئله مهم توجه نمائید. یکی مقدار مصرف میوه در روز است و دیگری میزان قند آن میوه یا هما کن شاخص گلوکوز آن میوه میباشد. هر دو مورد مهم هستند و در کاهش وزن موثر می‌باشند.

خیلی از افراد روی حساب اینکه میوه طبیعی است یا اینکه میوه ویتامین دارد و مفید است، میوه بیش از حدی استفاده می‌کنند و همین مسئله باعث چاقی آنها می‌گردد. بدترین موقع خوردن میوه، بلافاصله بعد از غذا میباشد. کلا مخلوط کردن خوراکی های مختلف در یک وعده غذائی بشدت نهی می‌شود و باید از آن خودداری شود. خوردن یک غذای چرب که نیاز به هضم چندین ساعته دارد و میوه که کمتر از یکساعت هضم می‌شود و باید از معده عبور کند قطعا اختلالات گوارشی بوجود می آورد و اصلا توصیه نمی‌شود.

مسئله دوم در مورد میوه میزان قند یا همان گلایسمیک ایندکس یا شاخص گلوکز آن است که باید بدانید و به آن توجه کنید.یک شاخص گلیسمی پایین(55>) به این معنی است که کربوهیدرات موجود دراین غذاها به آرامی جذب می‌شوند، که می‌تواند برای تغذیه بهتر بعد از هضم غذا مفید باشد. غذاهای دارای شاخص گلیسمی بالاتر (70>) سطح قند خون را سریع‌تربالا می‌برد. پس از سال‌ها تحقیق، شاخص گلیسمی در حال حاضر به عنوان یک فاکتور قابل اعتماد جهت تقسیم بندی انواع مواد غذایی، با توجه به اثر خود پس از غذا، شناسایی شده است.

رژیمهای بسیار خاص در گرین لایف ارايه میشوند مانند رژیم کیوی ، رژیم پرتقال ، رژیم توت فرنگی و روزه سیب که بسیار خاص میباشد.

گرین لایف پایتخت لاغری ایران می باشد. لاغری آسان و زیبا با دستگاه های بسیار پیشرفته بدون جراحی. اگر تصمیمتان برای لاغری جدی هست همین الان عدد 20 را به 30002829 پیامک کنید، کارشناسان گرین لایف با شما تماس میگیرند. همچنین می‌توانید برای رزرو نوبت یا هر گونه سوال ، بصورت شبانه روزی با شماره تلفن کشوری گرین لایف:  02134247 (120 خط) تماس حاصل فرمائید.

 

خدمات گرین‌لایف
آخرین مقالات