عشق خوردنی نیست

عشق خوردنی نیست

روز مادر بود که تصمیم گرفتم با درست کردن چند شیرینی پای، به مادرم تبریک بگویم. کیک آماده شد و آن را روی میز گذاشتم. با وسوسه شدن ذهنم کیک را خوردم و با تکه تکه کیک که در دهانم آب می شد، خاطرات گذشته از مادربزرگ، پدر بزرگ، مادر و پدرم و بقیه خانواده د ذهنم نقش می بست. فهمیدم که عشق در خاطرات است. در گفتن و خندیدن، «عشق خوردنی نیست»!

از دست خودم عصبانی بودم، قبلا سالم تر بودم و دوست داشتم سالم باشم. اما برای آن حاضر نبودم کاری انجام دهم. راه حل های زیادی برای لاغری و تناسب اندام وجود داشت اما هیچ کدام از این راه حل ها، «قرص فوری» نبودند!

در اغلب اوقات، «ما به خودمان دروغ می گوییم» و این حتمی است. شاید از لیست دروغ هایی را که به خودمان می گوییم یادداشت کنیم، کتابی قطور خواهد شد. ما دوست داریم زندگی مان را تغییر دهیم اما «صرفاً دوست داریم و کاری برای آن انجام نمی دهیم!».

چه فکر کنید می توانید و چه فکر کنید نمی توانید، حق با شماست!

هنری فورد

مطلبی که خواندید، برشی از کتاب «عشق خوردنی نیست» است. راستای اشاعه زندگی سالم و سبز پیشنهاد می‌کنم شماهم این کتاب را به هر کسی که دوستش دارید معرفی نمایید تا جامعه ای سالم تر و سبز تر با کمک و همیاری هم ایجاد کنیم.

حال بیاییم سفری را آغاز کنیم که در آن قلبمان را از غذا پر نکنیم، بلکه آن را مملو از عشق کنیم. اگر شما هم معتقدید که عشق باید جای غذا را در قلبمان بگیرد، کتاب «عشق خوردنی نیست» را مطالعه کنید و با ما در این سفر عشق، همسفر شوید.

من به دنیا نیامده ام که به شما خدمت کنم و شماهم به دنیا نیامده اید که به من خدمت کنید!

بروس لی

کتاب «عشق خوردنی نیست» اثر لزلی لیندزی دیویس و ترجمه دکتر علی جواهریان است که در سال 1402 به چاپ رسیده و در دسترس عموم قرار گرفته است. مطالعه این کتاب به کلیه افرادی که قصد دارند جسم سالم خود را از خودشان پس بگیرند، توصیه می‎شود.

این کتاب به ما خواهد آموخت که چگونه دوست داشتن خود را بیاموزیم و رابطه مان با غذا را تغییر دهیم. این کار آسانی نیست، اما شدنی است. با افزایش ارتباط و دوست داشتن خود، رابطه ما با غذا تغییر کرده و به غذاهایی که به بدنمان می رسانیم، توجه می کنیم و آن را درست تغذیه می کنیم تا بدنمان هم متقابلا از ما محافظت کند و زندگی شادی را تجربه کنیم.

مطالعه این کتاب به کلیه افرادی که قصد دارند جسم سالم خود را از خودشان پس بگیرند، توصیه می شود. برای تهیه و مطالعه کامل کتاب «عشق خوردنی نیست» می توانید به شعب گرین لایف مراجعه کنید.

مترجم کتاب دکتر علی جواهریان بیش از ربع قرن است که در حوزه تغییر سبک زندگی و سلامت جسم و روان تحقیق و فعالیت داشته و دارد.

وی پس از سالها فعالیت در زمینه سلامت و توسعه آن در جامعه، به جامعه این پیام را می دهد که سلامتی و لاغری به معنای نخوردن نیست، بلکه تدوین برنامه ای است برای تغییر ذهن به گونه ای که دوستدار و عاشق غذای سالم، به اندازه و به موقع باشد. و همچنین تحرک و فعالیت فیزیکی کافی که لازمه یک زندگی شاد و سلامت محور است. سکون، هم وزن جمود و حرکت، نماد زندگی است.

این کتاب حاضر یکی از بهترین کتابها از مجموعه 20جلدی کتابهای سلامت محور از همین مترجم است که به صورت تخصصی به کاهش سریع و اصولی وزن و تغییر دائمی ذهن در راستای زندگی سبز و سالم اختصاص یافته است. همه حق داریم زندگی را سبز تجربه کنیم.

 

خدمات گرین‌لایف
آخرین مقالات