معجزه لاغری با دستگاه اسکالپشور

معجزه لاغری با دستگاه اسکالپشور

همه افراد دوست دارند اندامی متناسب داشته باشند؛ از این رو، ورزش و رژیم غذایی مختلفی را دنبال می­کنند تا با کاهش وزن به وزن دلخواه خود برسند. اما، لاغری برای همه افراد به یک شکل نیست و ممکن است، فقط نقاط خاصی از بدن لاغرتر شود.

پیکرتراشی چگونه موجب معجزه لاغری با دستگاه اسکالپشور می شود؟

خوشبختانه، در حال حاضر روش­های درمانی مختلفی ایجاد شده تا به این افراد برای داشتن فرم بدنی بهتر کمک کند. روش‌های غیر تهاجمی که نه تنها ضرر ندارند، بلکه تاثیر بسیار مثبتی نیز ایجاد می­کنند. یکی از این روش­های جدید، اسکالپشور (Sculpsure) است که به عنوان یک درمان پیشرو برای کانتورینگ بدن مورد استفاده قرار می­گیرد و جایگزینی برای انواع جراحی لاغری، مزوتراپی لاغری و لیپوماتیک به حساب می‌آید.

این نوع درمان که نوعی پیکرتراشی غیرتهاجمی محسوب می­شود؛ با کاهش چربی به شکلی دقیق محبوبیت زیادی پیدا کرده است. دلیل آن هم این است اسکالپشور سلول‌های چربی را از نواحی کلیدی بدن مانند معده، ران‌‌ها، بازوها و حتی زیر چانه از بین می­برد؛ بدون اینکه این افراد مجبور باشند به جلسات مداوم باشگاه بروند یا مجبور به جراحی شوند. اما این روش­ها به چه صورت انجام می شوند؟ پاسخ این سوال، در یک روش غیرتهاجمی تجزیه چربی به نام لیپولیز نهفته است.

لیپولیز چیست؟

بافت­های چربی در قسمت‌های مختلف بدن به شکل لیپید (سلول‌های چربی) ذخیره می­شوند و در حدود 20 درصد از کل توده بدن را تشکیل می­دهند. در فرآیند لیپولیز این بافت­های ذخیره شده چربی با شکستن سلول‌های چربی به مولکول‌های بسیار کوچک‌تر کاهش می­دهند؛ البته از طریق تکنیک­‌های مختلف مانند اولتراسوند، انجماد و انرژی‌‌های لیزر. این مکانیسم‌ها سلول‌های واقعی را به مولکول‌های بسیار کوچک‌تری متبلور کرده و تجزیه می‌کنند که این مولکول‌ها به طور طبیعی جذب جریان خون شده و در طول زمان به آرامی از بدن حذف می­‌شوند. بنابراین، لیپولیز به معنای تخریب فیزیکی سلول­های چربی در زیر سطح پوست بدون بیهوشی و جراحی و بدون دوره نقاهت است.

پیکرتراشی حرارتی اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور، دستگاه پیشرفته لیزر‌هایپرترمیک پیکر تراشی غیر تهاجمی است. در این روش درمانی از یک انرژی گرمایی برای شکستن بافت­های چربی و لاغری موضعی استفاده می­کنند. سلول‌­های چربی نسبت به بافت­‌های اطراف به نوسانات دما حساس‌‌تر هستند و این روش با استفاده از انرژی گرمایی از این ویژگی استفاده می‌کند تا سلول‌‌های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست در این فرآیند تجزیه کرده و کوچک‌تر کند. بعد از اینکه سلول­های چربی به طور طبیعی از بدن خارج شدند، ممکن است 3 ماه طول بکشد تا نتایج قابل مشاهده شود. به غیر از اسکالپشور روش دیگری با نام CoolSculpting وجود دارد که از دمای بسیار سرد استفاده کرده و با فریز چربی، ناحیه مورد نظر را لاغر می کند.

پیکرتراشی حرارتی اسکالپشور چگونه عمل می­کند؟

در روش اسکالپشور با لیزر لیپولیز (از طریق گرم کردن چربی) انجام می­گیرد. در واقع، این لیزر با انتشار پالس‌های انرژی حرارتی لیزر به لایه زیرین پوست، سلول­های چربی زیر پوست را تجزیه می­کند. پس از آن، چربی با اعمال کننده­های مسطحی که در سراسر ناحیه مورد نظر قرار گرفته اند؛ ذوب می‌شود. این دستگاه همچنین، نوعی صفحات خنک کننده دارد تا با تنظیم دما، در طول فرآیند کاهش سایز به روش اسکالپشور، تجربه بدون درد و راحتی داشته باشید. هنگامی که سلول‌های چربی توسط انرژی حرارتی لیزر مایع شدند، سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی سلول‌های مرده را چند هفته بعد از بدن خارج می‌کند و نتایج قابل ‌توجهی تا 3 ماه پس از عمل به دست می‌­آید. در این روش درمانی، نواحی تحت درمان، باریک‌تر، صاف‌تر و شکلی زیباتر از همیشه پیدا می­کنند.

چه قسمت­هایی از بدن تحت درمان اسکالپشور قرار می­گیرند؟

درمان اسکالپشور نسبت به CoolSculpting کار لاغری سریع و صحیح با دستگاه را به نحو موثرتری انجام می دهد. این دستگاه نقاط محدودتری را تحت درمان قرار می­دهد. اما، همچنان می‌تواند برآمدگی­های تجمع چربی را در نواحی کلیدی بدن مورد هدف قرار دهد. این مناطق عبارتند از:

  • شکم
  • پهلوها
  • کمر
  • سوتین لاین
  • بازو
  • ران‌ها
  • داخل ران
  • غبغب

تعداد جلسات درمانی پیکرتراشی حرارتی اسکالپشور به چه صورت است؟

روش درمانی اسکالپشور برای کاهش سایز و لاغری کمی سریعتر از روش‌های دیگر است. به صورت معمول، تجزیه چربی هر ناحیه فقط در 25 دقیقه انجام می­گیرد و با توجه به توده چربی و ناحیه مورد نظر ممکن است تا 4 جلسه و بعضا تعداد جلسات بیشتری برای درمان زمان نیاز باشد. توجه داشته باشید که افراد مختلف با توجه به توده چربی و نواحی مورد نظر، تعداد جلسات متفاوتی خواهند داشت. پس در این زمینه حتما از یک پزشک و تکنسین حرفه‌ای مشاوره بگیرید.

در روش پیکرتراشی حرارتی اسکالپشور چقدر وزن کم می کنید؟

نتایج اسکالپشور در هر فرد متفاوت است؛ با این حال، حدود 24 درصد از چربی­های هدف را از بین می‌برد. ممکن است برای مشاهده این میزان چربی از دست رفته به مدت زمانی در حدود شش هفته نیاز داشته باشید تا سلول­های چربی از بین بروند و از بدن خارج شوند. معمولا حذف چربی در این روش‌ها به صورت دائمی هستند؛ البته، هنگامی که با یک رژیم غذایی سالم و ورزش ترکیب شود، نتیجه می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. شما می‌توانید از طریق درخواست مشاوره VIP رایگان اسکالپشور و معاینه دقیق نسبت به اینکه با استفاده از این روش چه میزان وزن کم می کنید؛ آگاه شوید.

جمع بندی

در پایتخت لاغری خاورمیانه، گرین لایف هزاران روش‌ برای خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی بدن ایجاد شده‌اند. پیکرتراشی حرارتی فوق پیشرفته اسکالپشور یکی از روش‌های جدید و موثری است که توانسته به افراد برای رسیدن به فرم زیبای بدنی کمک زیادی کند. فقط نکته ای که باید در انجام این روش به آن توجه کنید؛ مراجعه به یک پزشک متخصص و کلینیک معتبر است تا شاهد نتیجه موثر باشید.

خدمات گرین‌لایف
آخرین مقالات