آیا استفاده از دستگاه لاغری تاثیری در کاهش وزن دارد؟

آیا استفاده از دستگاه لاغری تاثیری در کاهش وزن دارد؟

تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن در حال افزایش است ، فناوری و علم باعث شده اند اندازه ها و سایز افراد با جراحی از بین برود. دکتر Lohia ، نکات مثبت و منفی از پنج فن آوری لاغری محبوب را به شما معرفی می کند تا یک انتخاب آگاهانه داشته باشید. فرایند شکل دهی بدن ، کانتورسازی بدن نامیده می شود. پزشکان از طریق روشهای تهاجمی مانند لیپوساکشن ، کانتورینگ بدن را انجام می دادند. با این حال ، عوارض جانبی زیادی از لیپوساکشن شامل عوارض بیهوشی ، عفونت و حتی مرگ وجود دارد. خوشبختانه ، فناوری پیشرفت کرده است و تکنیک های غیر تهاجمی برای شکل دادن به بدن فراهم شده است. این روشها با هدف قرار دادن خصوصیات بدنی، روی چربی خاص تمرکز می کنند تا بتواند به صورت انتخابی چربی ها را از بین ببرند. با این حال ، این سوال پیش می آید که آیا این روش های غیر تهاجمی واقعاً تاثیر دارند؟ در زیر در مورد فن آوری های مختلف کانتورینگ بدن و آنچه در انتخاب یکی از آنها باید مهم است آشنا می شوید.

فناوری شماره 1: Cryolipolysis
کریولیپولیز ، به عبارتی ، از بین بردن یا “لیز کردن” چربی یا “لیپو” از طریق انجماد است. در اصل ، چربی نسبت به بافت اطراف نسبت به سرما حساس است ، بنابراین از طریق کریولیپولیز ، سلولهای چربی می توانند به خودی خود بمیرند بدون اینکه روی ساختارهای مجاور تأثیر بگذارد. برخی از دستگاه های رایج که از این نوع فناوری استفاده می کنند با عنوان CoolSculpting یا CoolTech شناخته می شوند.

آیا واقع تاثیر دارد؟
طبق مطالعات در مقیاس کوچک ، این علم ثابت کرده است که درصد چربی موجود در پهلوها را حدود 22.4٪ کاهش می دهد که این توسط ، FDA ایالات متحده تصویب شده است. با این حال ، مطالعات وسیعی انجام نشده است و از بین رفتن چربی در مناطق دیگر بدن هنوز در حال ارزیابی است.

عوارض جانبی چه هستند؟
متأسفانه ، این فناوری می تواند ناراحتی ایجاد کند. قرمزی برای چند ساعت همراه با کبودی موضعی از مشکلات متداول است. علاوه بر این ، بیشتر افراد نیز از بی حسی موضعی رنج می برند ، در برخی موارد ، احساس بعد از ماه ها برمی گردد. چند مورد نادر از درد ناشی از کریولیپولیز وجود داشته است ، بنابراین در نظر گرفتن این خطرات مهم است.

فناوری شماره 2: لیزر درمانی (LLLT)
در اصل ، این فناوری از نظر تئوری با استفاده از لیزر 635 نانومتر برای ایجاد سوراخ در سلول چربی کار می کند و درنهایت باعث از بین رفتن آن می شود. سپس ، چربی توسط جریان طبیعی سیستمیک بدن دفع می شود. دستگاه های رایج با این فناوری به عنوان i-Lipo یا Zerona شناخته می شوند.

آیا واقعا تاثیر دارد؟
به طور معمول ، مطالعات نشان داده اند که LLLT می تواند با سایر روش های درمانی مانند لیپوساکشن ترکیب شود. با این حال ، هنگامی که به تنهایی استفاده می شود ، کارایی آن بسیار محدود است. در چند مطالعه نشان داده شده است که برخی با این روش سایز کم کرده اند اما برخی تغییری نداشته اند.

عوارض جانبی چه هستند؟
با این روش عوارض جانبی و ناچیز وجود دارد.

فناوری شماره 3: سونوگرافی
در این روش، امواج فراصوتی مستقیماً روی لایه چربی متمرکز می شوند و به سلولهای چربی حمله می کنند و باعث گرم شدن آنها و در نهایت از بین رفتن آنها می شوند. از آنجا که این روش فقط روی چربی کار می کند، هیچ آسیبی به بافت اطراف نمی رسد و محتویات سلولهای چربی توسط بدن دفع می شوند. برخی از دستگاه های رایج با این نوع فناوری با نام های Accent Ultra ، UltraShape یا MedContour یا Liposonix شناخته می شوند.

آیا این روش تاثیر دارد؟
مطالعات گسترده نشان داده اند كه استفاده از فن آوري سونوگرافي مي تواند به طور متوسط ​​حدود 4/7 سانتيمتر سایز شکم شما را كاهش دهد و نتايج حتي پس از 12 هفته نيز حفظ شود. این نتایج باعث شد FDA ایالات متحده این روش درمانی را برای از دست دادن چربی به طور جدی تصویب كند.

عوارض جانبی چه هستند؟
خوشبختانه ، عوارض جانبی فناوری سونوگرافی کمتر از کریولیپولیز است و معمولاً محدود به قرمزی خفیف است. در بعضی از بیماران ، در صورت انجام سونوگرافی با شدت بالا ، ممکن است کمی حساسیت خفیف وجود داشته باشد که پس از مدتی برطرف می شود.

فناوری شماره 4: پرتونگاری
در این روش ، انرژی خاص رادیو فرکانس با گرمای عمیق و کنترل شده چربی را نرم کرده و در کنار سفت کردن بافت، باعث افزایش سنتز کلاژن و بهبود گردش خون می شود. این در نهایت سه فایده را به طور هم زمان فراهم می کند: از دست دادن سایز ، کاهش سلولیت و سفت شدن پوست. برخی از دستگاه های رایج با این نوع فناوری شامل Accent Ultra ، Thermage یا Exilis هستند.

آیا این روش واقعا تاثیر دارد؟
فرکانس رادیویی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و تقریباً یک دهه است که توسط FDA ایالات متحده تأیید شده است. مطالعات متعدد و گسترده ای انجام شده است كه ثابت كرده اند كه فرکانس رادیویی باعث کاهش سایز ، كاهش سلولیت و سفت شدن پوست می شود.

عوارض جانبی چه هستند؟
در اصل ، در برخی قرمزی یا کبودی خفیف وجود دارد ، اما به غیر از این ، عوارض جانبی آن حداقل است.

فناوری شماره 5: رادیو فرکانس ترکیبی و سونوگرافی
این روزها ، از روش های ترکیبی برای بهبود نتایج استفاده می شود.همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، سونوگرافی و رادیو فرکانس فن آوری های مورد مطالعه و آزمایش شده برای کانتورینگ بدن هستند. در هنگام ترکیب ، باعث از بین رفتن چربی و سایز می شوند و در عین حال سلولیت و شل شدگی پوست را نیز بهبود می بخشند. دستگاهی که هر دو را در برمی گیرد Accent Ultra است.

آیا واقعا تاثیر دارد؟
از آنجا که دو یا چند علوم با هم ترکیب شده اند ، نتایج به طور قابل توجهی از راه حل های سنتی و تک درمانی بهتر است. و به دلیل فواید اضافه شده از پرتودرمانی ، بافت و سفتی پوست نیز بهبود می یابد. نتایج طولانی مدت است و توسط FDA ایالات متحده ثابت و تأیید شده است.Accent Ultra همچنین ماساژ لنفاوی را فراهم می کند که به از بین بردن هرگونه چربی باقیمانده کمک می کند. داده های اخیر نشان داده اند که این ماساژ لنفاوی برای نگه داشتن کانتور طولانی مدت بدن ضروری است.

عوارض جانبی چه هستند؟
در اصل ، ممکن است کمی قرمزی یا کبودی وجود داشته باشد ، اما در غیر این صورت ، این ترکیب کاملاً بی خطر ، بدون درد و بدون خطر است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

سلام خوبی ؟

چطوری