هیولای لاغری چگونه موجب لاغری شدن میشود؟

هیولای لاغری چگونه موجب لاغری شدن میشود؟

زمانی که حباب های پرانرژی ریز درداخل مایعات به حرکت درمی آیند به داخل سلول نفوذ کرده و با ارتعاش شدید سبب تخریب سلول میشوند . دربدن نزدیکترین بافت به مایع چربی بوده و براین اساس میتوان سلولیت و چربی موضعی را ازبین برد. هیولای لاغری یک روش غیر تهاجمی بوده وجهت درمان سلولیت وچاقی موضعی درنواحی شکم ، پهلوها ، ران ، ساق ، بازو و پشت قابل اجرا است . از روش هیولای لاغری درناحیه سر ، گردن وسینه ونواحی ژنیتال و … نمیتوان استفاده کرد .

پس از بلوغ ، تکثیر سلول های چربی متوقف می شود ، در نتیجه تعداد سلول های چربی در بزرگسالان ثابت است ، اما اندازۀ این سلول ها می تواند در اثر افزایش وزن ، تغییرات هورمونی ، مصرف Fast Food و عدم تحرک و استرس زیاد ، تا چندین برابر اندازۀ نرمال آن افزایش یابد.
سلولیت هم نوع دیگری از بافت دارای چربی می باشد که در مناطق خاص بدن تجمع یافته ، افزایش سایز ایجاد میکند و به شدت تناسب اندام فرد را از بین می برد. سلولیت هم در خانم های چاق و هم در لاغرها وجود دارد و باعث ناصاف شدن سطح پوست می گردد . سلولیت اغلب خانم های بزرگتر از 20 سال را درگیر می کند و انواع گوناگونی دارد.

هرقدر مناطق درگیر و میزان چاقی های موضعی کمتر باشد ، زیبائی و تناسب اندام فرد بیشتر و بارزتر است. داخل ران ، خارج ران ( Saddle Bags) ، بازوها ( Uper armsf ) ، (Bingo Wings ) ، پهلوها (Love Handle) ، دورشکم ( Spare tyre ) و باسن ، شایعترین مکان های تشکیل سلولیت و چاقی های موضعی می باشند و یک رژیم غذائی کم کالری معمولاً برای درمان چاقی های این مناطق کافی نیست.

روش های متعددی برای بهبود تناسب اندام پیشنهاد می شود ، از جمله رژیم ، ورزش ، روشهای جراحی و تکنیک های جدید و غیر تهاجمی از جمله اولتراسوند – هیولای لاغری که از جملۀ جدیدترین این روشهاست .
انجام هیولای لاغری در بافت چربی ، سبب تشکیل حبابهای ریز در اطراف سلول های چربی می شود که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند ، در حال لرزش و فوران می باشند ، برخورد این حبابها با دیوارۀ سلول های چربی و ترکیدن آنها سبب پارگی دیوارۀ سلول و بیرون ریختن چربی درون سلولی ( تری گلیسرید) و خروج آب درون سلولی می گردد.
آب درون سلولی بوسیله سیستم درناژ لنفاوی تخلیه و در کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود. از این رو یکی دو روز بعد از انجام هیولای لاغری دفعات ادرار افزایش می یابد. تغییر رنگ و بوی ادرار هم در بعضی بیماران چاق دیده شده است .
اما چربی درون سلولی ( تری گلیسرید ) که با هیولای لاغری آزاد شده ، بوسیلۀ آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می شود. گلیسرول نوعی چربی محلول در آب است که پس از کویتیشن وارد گردش خون می شود و هر سلولی که نیاز به انرژی دارد آنرا از خون دریافت کرده به مصرف سوخت و ساز ( متابولیسم ) می رساند. اسیدهای چرب (غیرمحلول در آب ) بوسیلۀ سیستم گردش لنفاوی به کبد برده می شوند و در آنجا به مولکول های دیگری تبدیل می شوند و مثل گلیسرول در سلولها به سوخت و ساز می رسند.

در هر جلسه هیولای لاغری , تعدادی از سلولهای چربی از بین میروند و چون تکثیر آنها غیر ممکن است ، پس درمان با هیولای لاغری در صورت موثر بودن روی بدن بیمار می تواند ماندگار و همیشگی باشد.

درنظر داشته باشید کلینیک ها و مراکز زنجیره ای گرین لایف (رتبه 1 لاغری در ایران ) میتوانند در زمینه لاغری و تغذیه به شما بسیار کمک کنند. برای اطلاع بیشتر با شماره های 02134247 – (120 خط )  تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"هیولای لاغری چگونه موجب لاغری شدن میشود؟"

  1. خشایار رستمی

    سلام شکمم بزرگ شده میخوام کوچیک بشه چند جلسه لازم هست ک ب اون چیزی ک میخوام برسم بعد حاصل ضرب رو ب انگلیسی وارد میگنم فارسی مینویسه راهنمایی کنید شماره تماسم 09171152788

دیدگاه خود را بنویسید

سلام خوبی ؟

چطوری