لیزر موهای زائد گرین لایف

لیزر موهای زائد گرین لایف

لیزر موهای زائد
یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن، لیزر موهای زائد می باشد. با ورود دستگاه های پیشرفته لیزر به ایران، تقاضا براى لیزر موهای زائد هم در خانم ها و هم در آقایان افزايش زیادی داشته است. خلاص شدن از روش های قدیمی مثل اپیلاسیون، تیغ، مومک، کرم های موبر و دستگاه اپیلیدی و همینطور عوارض آنها مثل: جوش ها و موهای زیر پوستی از جمله مزایای لیزر می باشد.

تا چه حد با لیزرهای مخصوص برای رفع موهای زائد آشنایی دارید؟
الکس یا الکساندرایت، دایود، ND-YAG در حقیقت اسم طول موج هایی است که در لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد و اسم خود دستگاه نیست. با توجه به رنگ مو، رنگ و نوع پوست، ضخامت مو و ناحیه مورد نظر یکی از این طول موج ها برای درمان با نظر پزشک متخصص باید مورد استفاده قرار گیرند.

لیزر در حقیقت به نور متمرکز و فشرده که طول موج مشخصی داشته باشد می گویند. لیزر هر چیزی که تیره‌ رنگ با قابلیت جذب انرژی باشد را حرارت داده و می‌سوزاند. لیزر با سوزاندن فولیکول مو آن را از بین می برد. در دستگاه پیشرفته اسکلپیون مدیو استار با ارسال دو طول موج همزمان، علاوه بر فولیکول مو، راه تغذیه فولیکول نیز از بین می رود.

گاهی اوقات در برخی مراکز از دستگاههای بی کیفیت چینی و یا دستگاههای قدیمی مانند : IPL و یا SHR استفاده می شود. دقت داشته باشید که این دستگاه ها لیزر نبوده و فقط پالس نوری شدید با انواع طول موج های مختلف هستند. این دستگاه کارایی لازم را نداشته و نیاز به جلسات مکرر دارد و فقط وقت و هزینه شما را هدر می دهد. پس لطفا قبل از هر اقدامی تحقیق کنید. در مرحله بعد باید برند دستگاه لیزر مورد استفاده مشخص شود.

کدام طول موج برای رفع موهای زائد مناسب است؟
الكساندرايت با طول موج 755 نانومتر:
در میان روش های موجود در دنیا برای از بین بردن موهای زائد، این طول موج دارای کارایی زیاد و خطر کمی است. الکس برای تیپ پوستی بسیار روشن تا نهایتا پوست گندمی و روشن مناسب است. لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت برای طولانی مدت باقی خواهد ماند و هیچ عوارضی ندارد. ( البته دقت داشته باشید که هر الکسی با کیفیت نیست ! و می تواند چینی یا نامرغوب باشد پس برند خود دستگاه مهم است )
دایود با طول موج 810 نانومتر:
لیزر دایود برای تمام انواع پوست حتی پوست های تیره قابل استفاده است و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌تواند موهای که زیر پوست قراردارند را نیز از بین ببرد.
ان دى ياگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠٦٤ نانومتر:
اين ليزر براى رفع موهاى زائد در پوست‌هاى تيره و بسيار تيره كاربرد دارد و استفاده از آن برای موارد خاص مى‌باشد.
IPL
به علت ارزان و در دسترس بودن، بسيار رايج شده است. اصلاً ليزر نيست و در واقع پالس نور شديد است.

لیزر، نحوه عملکرد و فواید آن
دقت داشته باشید که موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند. اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه تعدادی از فولیکول‌های فعال مو می سوزند.

انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد
برای انتخاب دستگاه لیزر باید به دو نکته توجه داشت. طول موج های الکساندرایت و دایود دو مورد از معروف ترین طول موج ها هستند که شاید اسم آن را بسیار شنیده باشید و نوع کمتر شناخته شده دیگر طول موج ان دیاگ یا ND-YAG است.

در ایران یکی از بهترین دستگاههای لیزر اسکلپیون مدیو استار، کندلا و سایناشور می باشد. اسکلپیون محصول کمپانی زایس در کشور آلمان می باشد. زایس به عنوان غول صنایع اپتیک در دنیا از محبوبیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از برندهای لیزر مطرح دنیا قطعات اپتیکی، لنز و لیزرشان توسط زایس آلمان تامین میشود.. دو برند دیگر محصول کشور امریکا است.

دستگاه اسکلپیون تنها دارنده ی گواهی FDA جهت کاهش دائمی موهای زائد می باشد. این در حالیست که تمامی دستگاه های مطرح و بنام در صورتی که حتی از FDA آمریکا دارای تائیدیه باشند – فقط و فقط دارای تائیدیه ی FDA جهت کم کردن رشد موهای زائد می باشند و نه بیشتر و کلمه ” دائمی “ فقط برای دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار تائید شده است.

دایود به علت طول موج بیشتر عمق نفوذ بیشتری دارد و تیپ پوستی روشن تا تیره را پوشش می دهد. تکنولوژی الکساندرایت به علت درد کمتر و خنک کننده های قوی امکان پوشش دهی تیپ های پوستی روشن را بخوبی دارد.

دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار به علت داشتن هندپیس بزرگ و پوشش ناحیه ای بیشتر، ارسال دو طول موج همزمان که نتیجه لیزر را دو چنران تقویت می کند و همینطور وجود خنک کننده 360 درجه بر روی هندپیس علاوه بر کاهش درد، سرعت عمل بالاتری نسبت به برند کندلا و سایناشور می باشد و به همین دلیل از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

از دیگر قابلیت های اسکلپیون سازگاری با گستره کامل رنگ و نوع های پوست می باشد. همینطور این دستگاه با داشتن منوی مخصوص برای موهای کرکی و نازک، خود را از سایر رقیبان متمایز ساخته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

سلام خوبی ؟

چطوری