لیزر پوست

Laser skin

لیزر پوست

 

لیزر پوست به داشتن پوستی زیبا، سفید و درخشان بسیار کمک میکند.  این رویای هر شخصی است که از لحاظ زیبایی و درخشندگی برجسته باشد و برای این منظور چهره‌ای سفید نقش اساسی را ایفا می‌کند.

امروزه روش های روشن کردن پوست و سفید شدن پوست بدن مثل از بین بردن لکه های تیره، به لطف لیزر و جوانسازی پوست و پیشرفت ها اخیر در فن آوری لیزر، ممکن شده است.

 

 

Laser skin

نحوه انجام لیزر پوست:

یکی از موثرترین روش های از بین بردن لکه های تیره پوست و روشن و شفاف نمودن آن استفاده از لیزر پوست می باشد که نوعی عمل پزشکی محسوب می شود که در آن انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور بر روی لکه های پوستی تابیده می شود و نوعی لایه برداری در پوست ایجاد می شود و پس از لیزر پوست شفاف و روشن می شود.لایه برداری پوست با لیزر، سطح مرده پوست را با دقت حذف می کند. سلول های جدید پوستی که در طول بهبودی ایجاد می شوند، موجب جوانتر شدن پوست و رفع مشکلات آن نیز می گردند.

در خصوص پوست های خیلی تیره، ابتدا لایه های رویی پوست که از ملانین انباشته شده است، برداشته می شود تا پوست به تدریج روشن تر شود. هرچند بلافاصله پس از روشن شدن پوست صورت و بدن، نواحی روشن تر پوست قابل مشاهده است، اما میزان روشن شدن پوست به حضور غلظت های کمتر ملانین در اپیدرم بستگی دارد. بنابراین، در موارد پوست های تیره، روند روشن تر شدن پوست، اغلب به شکل روشن شدن لکه های پوست انجام می شود و کل ناحیه ی سطح پوست به طور یکنواخت روشن نمی شود، چراکه در این موارد، ناحیه ی مورد نظر از پوست، لزوما به طور یکنواخت از ملانین پوشیده نشده است.
روش سفید شدن پوست بدن ، به مرور زمان، شما را از شر تیرگی غیر طبیعی پوست خلاص می کند. نواحی و یا لکه های تیره ی پوست شما به دلیل تولید بیش از حد ملانین در پوست در اثر عوامل مختلفی در طولانی مدت ایجاد شده اند. از جمله ی این عوامل می توان به نور خورشید و افزایش سن اشاره کرد.

 

 

Laser skin

 

مزایا انجام لیزر پوست

 • روشن شدن پوست تا چندین درجه
 • یکنواخت شدن رنگ پوست
 • برطرف شدن جای جوش‌ها و در نتیجه داشتن پوستی بدون لک
 • درمان مشکلات مربوط به تیرگی رنگدانه‌های پوست
 • درخشندگی پوست
 • دستیابی به پوستی روشن‌تر، شاداب‌تر و بدون نقص
 • بهبود بخشیدن به ظاهر

به دست آوردن نتایج سریع تری نسبت به دیگر روش ها، به این علت که انرژی حاصل از شدت بالای نور، به آسانی توسط ملانین جذب می شود، که به سرعت موجب تخریب آن می شود.
باعث بهبودی کیفیت پوست می شود. صرفنظر از این که از شر لکه های تیره ی پوست خود راحت خواهید شد، ظاهر شما نیز بهبود یافته و می توانید احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.
می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

 

 

Laser skin

 

 

کاندید مناسب برای انجام لیزر پوست:

پیش از تصمیم برای درمان باید تعیین شود که آیا شما کاندید مناسبی برای لیزر پوست هستید یا خیر.

 • افرادی که به صورت طبیعی پوست تیره مایل به قهوه‌ای دارند.
 • افرادی که پوستشان به دلیل آسیب‌های ناشی از نور خورشید تیره‌تر شده است.
 • افرادی که دارای رنگدانه‌هاو یا لکه‌های تیره در پوست خود هستند.
 • افرادی که دارای لکه‌های پیری، لکه‌های ناشی از سوختگی آفتاب و ترک‌های پوستی ناشی از لاغری یا حاملگی می‌باشند.
 • افرادی که دارای جای زخم‌های متعدد مانند جای جوش و یا سایر انواع جای زخم هستند.

 

 

Laser skin

 

چگونگی انجام لیزر پوست

لیزر پوست یک درمان سرپایی است و نیاز به بستری شدن ندارد. در صورت لزوم پزشک معالج،  مناطق تحت درمان را با کرم های موضعی بی حس می نماید ولی بطور کلی بیمار درد زیادی را در جلسات لیزر درمانی حس نخواهد کرد. جلسات درمان با لیزر بسته به ناحیه درمان بین ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه ممکن است طول بکشد.

 

 

Laser skin

 

طول دوره لیزر پوست

به‌ طور معمول طول دوره لیزرپوست  در حدود  سه تا پنج جلسه است. البته دوره لیزر پوست با  تشخیص پزشک شما کم یا زیاد می شود. یکی از عوامل مهم در تعیین جلسات لیزر پوست  آسیب دیدگی پوست و وضعیت هورمونی بدن بیمار است که اغلب با آزمایش مشخص می ‌‌شود.

بعد از هر جلسه لیزر پوست طبق نظر پزشک چند ماه فاصله  بین هر جلسه  درمانی شما فاصله است. در این فاصله بیمار باید از داروهای خاصی که پزشک تجویز کرده، استفاده کند تا پوست برای انجام درمان دوباره آماده شود.

در لیزر پوست به غیر از اینکه  پزشک شما باید ماهر باشد، خود بیمار نیز باید  بعد از هر جلسه لیزر پوست مراقبت ‌‌های لازم را در طی دوره درمان و بعد از آن  انجام دهد .در واقع درمان بدون توجه به توصیه‌‌ های پزشک بی ‌‌نتیجه خواهد بود.

بعداز لیزر پوست یکی از نکات حایز اهمیت این است که به هیچ عنوان نباید در معرض  نور مستقیم خورشید قرار گیرد. چراکه پوست شما  ملتهب است و باید به ‌طور کامل مورد مداوا قرار بگیرید .

در دوره  درمان لازم است بیمار از کرم‌ هایی که توسط پزشک  تجویز شده به طور مرتب استفاده کند و به طور مرتب برای معاینه به پزشک مراجعه کند. البته  بیمار باید قبل از شروع  لیزر پوست، پزشک را از وضعیت بیماری و جسمانی خود به ‌‌طور کامل آگاه کند و بیمار دو هفته قبل از شروع لیزر پوست ،از مصرف کرم‌ ها و داروهایی که باعث التهاب می ‌‌شوند خودداری کند.

 

 

Laser skin

 

 

مراقبت های قبل و بعد از انجام لیزر پوست

قبل از انجام لیزر برای برطرف کردن مشکلات پوستی  و از بین بردن لک صورت بهتر است، با یک پزشک متخصص پوست در این باره مشورت کنید. بیمار باید پزشک را در جریان سوابق بیماری و یا داروهای مصرفی خود قرار دهد و پزشک نیز باید بیمار را در جریان تمامی ریسک های انجام لیزر و مراقبت های مورد نیاز در طی مراحل درمان قرار بدهد.

بهتر است مصرف سیگار را از ۱۰ تا ۱۴ روز قبل از انجام لیزر قطع نموده و در صورتی که پوست نواحی تحت درمان دچار زخم و یا تبخال گردیده است تا زمان بهبودی کامل انجام لیزر را به تعویق بیاندازید.

ایجاد التهاب و قرمزی بعد از انجام لیزر طبیعی است که برای برطرف کردن آن باید بعد از اتمام جلسه تا چند روز از کرم های موضعی مخصوص استفاده گردد و همچنین صورت با آب خنک شستشو داده شده و از کمپرس یخ برای خنک کردن پوست استفاده گردد. بیمار باید در روزهای اولیه پس از لیزر پوست از قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید و همچنین اشعه مضر خورشید خودداری نماید و حتما در هنگام خروج از منزل ازکرم ضد آفتاب استفاده نماید.

لایه های مرده پوست بعد از درمان شروع به از بین رفتن می نمایند و لایه های جدید جایگزین آنها می گردند. پوست تازه آمادگی بیشتری برای دریافت و جذب مواد مغذی دارد؛ بطوری که در این مرحله کرم ها و ماسک های تقویت کننده تأثیر بیشتری روی پوست خواهند داشت.

 

 

Laser skin

 

مشاهده نتایج لیزر پوست چه مدت طول می کشد؟

مشاهده نتایج لیزر پوست برای از بین بردن لک های پوستی به زمان نیاز دارد. همانطور که گفته شد در روزهای اول بعد از هر جلسه لایه های مرده پوست از بین می روند و لایه های جدید جایگزین می گردند. جلسات لیزر در فواصل زمانی مشخص انجام می گردد و بعد از هر جلسه لکه های پوست کم رنگ تر می شوند و در نهایت از بین می روند. تعداد جلسات مورد نیاز به شدت عارضه پوستی بستگی دارد ولی بطور میانگین به ۴ تا ۸ جلسه درمان احتیاج است.

بعد از اتمام درمان برای حفظ نتایج حاصل شده ممکن است یک یا دو جلسه لیزر در سال لازم باشد. در تمامی مراحل بهتر است به توصیه های پزشک خود عمل کرده و درمان را کامل کنید.

 

 

Laser skin

 

 

هزینه لیزر پوست

در جلسه ی مشاوره، هزینه های درمان توسط پزشک مشخص می شود. این هزینه تا حد زیادی به میزان مشکل شما و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بستگی دارد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

سلام خوبی ؟

چطوری